SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Polska Partia Przyjaciół Piwa arrow Co łączy Krzysztofa Ibisza z Leszkiem Bublem?
Co łączy Krzysztofa Ibisza z Leszkiem Bublem? | Drukuj |

25 listopada 1991 roku, dokładnie 18 lat temu, swoje pierwsze posiedzenie rozpoczął Sejm RP I kadencji. Dziś, narzekając na poziom polskiej polityki, dziwne zakulisowe gry i nieustanne konflikty, zapominamy, że w tym pierwszym wybranym w całkowicie wolnych wyborach powojennym parlamencie zasiadali przedstawiciele 29 ugrupowań, a jednym z silniejszych, bo mających aż 16 posłów była Polska Partia Przyjaciół Piwa, której członkami byli m.in. Krzysztof Ibisz i znany z antysemickich publikacji Leszek Bubel.
 
Polską Partię Przyjaciół Piwa założył w 1990 roku satyryk Janusz Rewiński. Początkowo miał to być żart, ale jak się później okazało dla 16 osób z PPPP była to przepustka do wielkiej polityki. Dobra nazwa i rosnące rozczarowanie transformacją ustrojową w Polsce sprawiły, że partia uzyskała w wyborach 3,27% głosów (dziesiąty wynik na 111 komitetów wyborczych). W wyborach w 1991 roku nie było wymagane przekroczenie progu wyborczego. Do parlamentu dostali się również m.in. politycy Partii "X", Ruchu Autonomii Śląska, Sojuszu Kobiet przeciw Trudnościom Życia...
 
"Nie mamy złudzeń, że Polak stanie się abstynentem. Tylko niech nie pije wódki. Smaczne, chłodne, aromatyczne piwo tak samo może służyć do wznoszenia toastów.(...) Przy piwie można wymienić poglądy, przy piwie łatwiej dojść do porozumienia, dogadać się..." - to fragment programu wyborczego partii. Do sejmu z listy PPPP dostały się osoby na co dzień zajmujące się m. in.: biznesem, kulturą. Wśród nich prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz. W wyniku podziału w łonie partii Ibisz zakończył kadencję będąc członkiem klubu poselskiego Partii Emerytów i Rencistów "Nadzieja". Miał wówczas 27 lat.
 
Polska Partia Przyjaciół Piwa w sejmie szybko podzieliła się na dwie frakcje - Małe Piwo i Duże Piwo. Duże Piwo liczyło 13 posłów, wśród nich Leszka Bubla, późniejszego kandydata na prezydenta, "naczelnego antysemitę RP", wydawcę licznych książek (m.in. "Jak rozpoznać Żyda") oraz autora piosenek ("Longinus Zerwimycka"). Bubel był zresztą ostatnim prezesem PPPP, ale pod jego wodzą partia w wyborach parlamentarnych w 1993 roku uzyskała już tylko 0,1% i odeszła do lamusa. W 2007 roku "grupa młodych artystów kabaretowych zbierała podpisy celem ponownej rejestracji PPPP" - o czym informował jej rzecznik, Bubel. Bez rezultatu.
 
Duże Piwo 6 listopada 1992 wstąpiło w sojusz z Kongresem Liberalno-Demokratycznym (którego posłem był m.in. Donald Tusk), tworząc klub Polski Program Liberalny. Na zdjęciu od lewej członkowie klubu Tomasz Bańkowski z Dużego Piwa, Andrzej Urbański i Jan Pamuła. Bańkowski od 1996 pełni kierownicze stanowiska w biznesie. Działał też w Unii Wolności, z której przeszedł w 2001 do Platformy Obywatelskiej.
 
O "piankę" z Dużego Piwa otarli "swoje wąsy" również inni obecni politycy PO. Tu na zdjęciu razem z Tomaszem Holcem (pierwszy z prawej), dziś wiceprezesem Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej, były minister sportu Mirosław Drzewiecki.
 
Andrzej Czernecki z frakcji Duże Piwo, w trakcie kadencji przeszedł do Unii Demokratycznej. W 1996 zrzekł się mandatu i całkowicie wycofał się z bieżącej polityki. W 2007 roku znalazł się na 51. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków opublikowanej przez tygodnik "Wprost".
 
Politycy PPPP zasilili jednak nie tylko szeregi PO. Adam Halber z frakcji Małe Piwo działał przez kilka miesięcy I kadencji sejmu razem z Krzysztofem Ibiszem i Adamem Piechowiczem jako Koło Poselskie Spolegliwość. Potem przeszedł do SLD. Od 1997 do 2003 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji...
 
Podczas obrad komisji śledczej w sprawie afery Rywina Jan Rokita odczytał SMS z 28 maja 2003 skierowany przez Adama Halbera do Roberta Kwiatkowskiego (wtedy prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.). "Może byś wrócił do Piotrka Urbankowskiego. To jest świetny koleś - pracowity i lojalny, lubię go i cenię. Precz z siepactwem. Chwała nam i naszym kolegom. Ch... precz!" - to treść SMS-a. Halber wystąpił przeciwko Rokicie z pozwem o ochronę dóbr osobistych. Ale w 2004 roku go wycofał.
 
Jerzy Dziewulski w 1991 został posłem I kadencji z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. W 1993 i 1997 był już wybierany z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2001 po raz czwarty uzyskał mandat poselski z listy SLD-UP. W 2005 jako kandydat niezależny bez powodzenia startował do senatu. Po wyborczej porażce wycofał się z polityki.
 
29 ugrupowań i brak stabilnej większości nie ułatwiały pracy parlamentu. Sejm I kadencji został rozwiązany 31 maja 1993 roku przez prezydenta Lecha Wałęsę. Na zdjęciu jedna z debat sejmowych obecnej kadencji przerwana w związku z "naruszeniem dobrych obyczajów". Przy pisaniu tekstu korzystaliśmy z Wikipedii.
źródło: wp.pl

Od red.: W wyborach 13.09.1993 roku PPPP zarejestrowała listy z zebranymi podpisami w 16. okręgach, co nie wystarczyło do otrzymania ogólnopolskiego czasu antenowego w mediach publicznych, na emisję spotów wyborczych. Stąd taki słaby ich wynik. Staraniem Leszka Bubla PPPP miała wówczas w swoich szeregach wielu znanych sportowców m.in.: Kazimierza Górskiego, Andrzeja Suprona, Władysława Komara. Widząc, że nie uda się zarejestrować list z podpisami w przynajmniej połowie okręgów zawiązana została „koalicja” wyborcza z Samoobroną. To z jej list startowali najbardziej znani członkowie PPPP, w tym sportowcy, z wyjątkiem Leszka Bubla.


« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 7 gości