SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Polska Partia Przyjaciół Piwa arrow Prawdziwa Historia powstania działalnośći i upadku Polskiej Partii Przyjaciół Piwa
Prawdziwa Historia powstania działalnośći i upadku Polskiej Partii Przyjaciół Piwa | Drukuj |
Spis treści
Prawdziwa Historia powstania działalnośći i upadku Polskiej Partii Przyjaciół Piwa
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7

Uznałem, że warto przybliżyć działalność prawdziwej już legendy politycznej, jaką była w początkach III RP Polska Partia Przyjaciół Piwa.
To część mojego politycznego życiorysu, gdy jako kompletny nowicjusz, stawiałem w niej swoje pierwsze kroki i niespodziewanie dość szybko wpadłem „na głęboką wodę” ucząc się jej w kontaktach z największymi ówczesnymi nazwiskami. A był to Sejm I kadencji z 29 partiami, więc działo się naprawdę dużo. Ta kadencja trwała od 27 października 1991 do 28 maja 1993 r., gdy prezydent Wałęsa rozwiązał parlament i ogłosił wcześniejsze wybory.


W ROLACH GŁÓWNYCH JANUSZ REWIŃSKI
I LESZEK BUBEL


 
Rok 1990 to czas dynamicznych politycznych i gospodarczych przemian. To także szok dla sporej części społeczeństwa, gdy przejmująca władzę Solidarność, dzieląc się na różne partie, wszczęła pomiędzy sobą tzw. „pierwszą wojnę na górze”. Doszło do bezpardonowej walki o nowe pole władzy, pomiędzy braćmi Kaczyńskimi a Lechem Wałęsą i powstającą Unią Demokratyczną z pokonanym w wyborach Tadeuszem Mazowieckim na czele. Nie tego społeczeństwo oczekiwało po latach walki ze znienawidzonym PRL-owskim systemem. W krótkim czasie powstało kilkadziesiąt partii, a do końca 1991 roku ponad 200! Ponadto w różnych środowiskach rodziły się pomysły na nową Polskę, a stary postkomunistyczny układ walczył o przetrwanie, tworząc przyczółki z myślą o powrocie do władzy. Powstał więc istny tygiel polityczny. Nic więc dziwnego, że w głowach kilku znanych wówczas dziennikarzy, narodził się pomysł zrobienia żartu i zakpienia z poważnych tzw. styropianowych polityków, którzy zamiast wspólnie pracować w interesie powstającej III RP, złapali się za łby z powodu własnych ambicji. A jako, że byli już wytrawnymi smakoszami piwa, (którzy w PRL-u byli niedoceniani, a nawet prześladowani różnymi oszczerczymi kampaniami), to pomysł na partię „piwoszy” mógł się zrodzić tylko podczas spożywania tego złocistego trunku. I stało się to późnym latem 1990 roku w ogródku piwnym nad Wisłą. Ówczesny redaktor naczelny dużego miesięcznika „PAN”, Andrzej Kołodziejski, ze swoim redakcyjnym kolegą Jemiołkowskim, postanowili wykorzystać popularny tytuł do nagłośnienia swojego pomysłu.

POLITYCZNE PIWKO

Zamieścili w owym miesięczniku kilka zdań oraz deklarację członkowską. Jakież było ich zdziwienie, gdy po ukazaniu się pisma, zaczęło do redakcji napływać setki wypełnionych deklaracji. Była to już jesień 1990 r. i wiadome było, że trwający tzw. kontraktowy parlament ma mieć krótki żywot. Zanosiło się więc na nowe wybory i to już w pełni demokratyczne. Wśród zaskoczonych popularnością PPPP pomysłodawców zaczęła kiełkować myśl o jej rejestracji sądowej. Do tego, wg ówczesnej ustawy o partiach politycznych potrzeba było minimum 15 osób. A do redakcji cały czas napływały nowe wypełnione deklaracje. Było ich już kilka tysięcy. I właśnie w tym czasie do akcji włączył się współpracujący z miesięcznikiem „PAN”, znany dziennikarz muzyczny Adam Halber. Jako erudyta opracował krótki dziesięciopunktowy program, powstała grupa inicjatywna i wspólnie złożyła dokumenty do
sądu, który zarejestrował PPPP. Redakcja użyczyła nowopowstającej partii maleńkiego pokoiku, jako jej siedziby, w którym zaczął urzędować Adam Winnicki starający się ogarnąć sprawy administracyjne. Na podstawie napływających deklaracji i opłat członkowskich w kwocie 65 zł, zaczął on wystawiać legitymacje. W całej Polsce jak grzyby po deszczu, powstawały partyjne struktury zwane „ławami piwnymi”. Tym bardziej, że mająca oparcie w znanych dziennikarzach partia, miała stałe nagłośnienie w mediach.

Trzeba było wszystko to jakoś uporządkować, bowiem zanosiło się na realny ruch polityczny, który może osiągnąć sukces. Należało także wybrać lidera i władze partii. Od samego początku, widząc swoją szansę do funkcji prezydenta PPPP, pretendował do niej Adam Halber. Jednak nie bardzo swoją osobowością i wyglądem pasował do roli animatora wyborczego happeningu. Trwały więc poszukiwania kogoś bardziej odpowiedniego, który da twarz PPPP. I przypomniano sobie, że kilka lat wcześniej był telewizyjny program pt. „Skauci piwni” z Januszem Rewińskim w roli głównej. Znany satyryk, kabareciarz zgodził się, jak to później mawiał, „dać gębę” PPPP. Konkurentem prącym do szefowania partii był nadal Adam Halber. Rywalizację obu rozstrzygnął I Kongres PPPP w kwietniu 1991 r. zorganizowany w Sali Kongresowej w Warszawie. Wśród kilku tysięcy rubasznych uczestników w starciu z Januszem Rewińskim, Adam Halber nie miał szans. Na pocieszenie dostał nieformalną, poza startową, funkcję wiceprezydenta PPPP. Ten powstały wówczas antagonizm pomiędzy obu panami, zaowocował późniejszym rozłamem, gdy partia dostała się do Sejmu i podzieliła się na tzw. „Duże Piwo” liczące 13 posłów (m.in. Janusz Rewiński) i „Małe Piwo” z trzema posłami (m.in. Adam Halber).« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 15 gości