SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Mossad w Polsce arrow Syjonista Arur Zawisza - czarny i biały
Syjonista Arur Zawisza - czarny i biały | Drukuj |
 
Artur Wojciech Zawisza (ur. 30 marca  1969 r. w Lublinie) – polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji.
W latach 80. podczas nauki w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie był instruktorem podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego. Ukończył następnie studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1995 został asystentem przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Marka Jurka. W 1997 przygotowywał edycję gazety „Nasz Dziennik”.
W latach 1997-1999 pełnił funkcję dyrektora gabinetu politycznego Wiesława Walendziaka (szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów). Od 1998 do 2000 był sekretarzem generalnym Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego. W 2001 został doradcą ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego. W tym okresie zasiadał w zarządzie fundacji „Crescendum Est Polonia”, której fundatorem był Aleksander Gudzowaty.
W 2001 przeszedł z ZChN do Przymierza Prawicy. W tym samym roku został też wybrany posłem na Sejm IV kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu podwarszawskim. Po zjednoczeniu Przymierza Prawicy z PiS (2 czerwca 2002) powołano go w skład władz krajowych tej partii. (...) W IV kadencji Sejmu był członkiem Komisji Gospodarki i Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącym polsko-irlandzkiej grupy parlamentarnej.
W wyborach parlamentarnych w 2005 ponownie uzyskał mandat poselski z okręgu podwarszawskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Od 9 listopada 2005 do 6 czerwca 2006 był przewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki. 12 maja 2006 został przewodniczącym Komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego. 19 kwietnia 2007 zadeklarował odejście z Prawa i Sprawiedliwości, dzień później przystąpił do nowo tworzonej partii pod nazwą Prawica Rzeczypospolitej. 15 maja tego samego roku został odwołany głosami koalicji z funkcji przewodniczącego komisji śledczej.
W przedterminowych wyborach w dniu 21 października 2007 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, kandydując z pierwszego miejsca podwarszawskiej listy Ligi Polskich Rodzin (w ramach porozumienia wyborczego PR z LPR).
Jest wiceprezesem zarządu lokalnego Radia „Hobby”. Należy do Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, Ligi Narodowo-Konserwatywnej, pełni też funkcję przewodniczącego rady programowej Stowarzyszenia na rzecz Swobód Obywatelskich.
W marcu 2009 został wiceprezesem partii Libertas Polska, a później kandydatem tego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym Warszawa. Komitet nie przekroczył progu wyborczego, a sam Artur Zawisza w głosowaniu otrzymał 4174 głosy.
(za Wikipedia)
 
W trzech wcześniejszych publikacjach na łamach tygodnika "TYLKO POLSKA" z 2010 r., pt. „Narodowe Siły Zbrojne nadal wyklęte” wyłożyłem dokładnie w czym rzecz. W/w pozostają głusi na publikacje, apele i wysyłane na adres Związku listy. Lekceważą nie tylko poruszane problemy, ale i obowiązujące prawo dostępu do informacji publicznej. Tym bardziej upewnia mnie to, że w temat należy wejść na dłużej i sięgnąć do wszystkich możliwych źródeł informacji. Próżno ich bowiem szukać na skromniutkiej stronie internetowej Stowarzyszenia NSZ. Zero nazwisk członków władz, ich życiorysów i pochodzenia. Ot „działa” sobie Stowarzyszenie tajne. Nawet statutu na tej stronie nie ma, a co dopiero mówić o adresach i telefonach struktur regionalnych z ich szefami. Zero kontaktu do kogokolwiek, oprócz telefonu do biura, którego nikt nie odbiera. Nawet zapisać się do Stowarzyszenia nie można! No bo niby jak? W myśl powiedzenia: PISZTA NA BERDYCZÓW! Powstało więc coś w rodzaju klubu kolesiów wzajemnej adoracji. Ale po co? Po co komuś szyld nawiązujący do dumnej i najbardziej oddanej w walce o wolną i sprawiedliwą Polskę formacji zbrojnej narodowców? No jak nie wiadomo o co chodzi? To chodzi o kasę.
Leszek Bubel


NARODOWE SIŁY ZBROJNE
Zarząd Główny Związku Żołnierzy
Narodowych Sił Zbrojnych
ul. Mokotowska 17/33
00-640 Warszawa
tel. 22 825-56-64
Biuro czynne: wtorki w godz. 16:30-18:00 i środy 11:00-15:00.
Konto: PKO BP Oddział IX w Warszawie
55 1020 1097 0000 7002 0001 2872
REGON: 010783448
NIP: 527-172-52-61
E-mail do Zarządu Głównego ZŻ NSZ:
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Redakcja portalu NSZ:
Karol Wołek  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Od red. T.P.: Konia z rzędem temu, komu uda się tam dodzwonić.


Mailem otrzymaliśmy taką oto informację:
Zjazd NSZ
sobota, 29 listopada 2008
W sobotę 29 listopada odbył się zjazd Związku Żołnierzy i Przyjaciół Narodowych Sił Zbrojnych. Miał on na celu ustanowienie nowych władz stowarzyszenia. Prezesem związku został wybrany niemal jednogłośnie Artur Zawisza. Do władz weszło także kilku działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, m.in.: Konrad Bonisławski, Franciszek Niemyski, Witold Tumanowicz, Przemysław Czyżewski i Karol Wołek. Kolegom gratulujemy i życzymy powodzenia w walce o przywrócenie pamięci o tak zasłużonej organizacji jak Narodowe Siły Zbrojne.

 


Wojna w Strefie Gazy
Zawisza: Racja jest po stronie Izraela

Stałym celem radykalnych islamistów jest unicestwienie Izraela. Nie możemy więc zamykać oczu na to, po czyjej stronie jest racja w tym konflikcie. Tą stroną jest Izrael - komentuje Artur Zawisza.
Mająca obecnie miejsce operacja wojskowa Izraela w Strefie Gazy, która wymierzona jest w Hamas, to kolejna odsłona trwającej już kilkadziesiąt lat wojny bliskowschodniej. Trzeba pamiętać, że stałym celem radykalnych islamistów jest zepchnięcie Izraela do morza, a w efekcie unicestwienie tego państwa. Stąd w sporze tym fundamentalną rację zawsze miało państwo Izrael.
(...)
Polska w tym sporze ma delikatną sytuację. Zasada sprawiedliwości nakazuje nam solidarność z Izraelem. Z drugiej strony, w dobie kryzysu finansowego, polska gospodarka, może być bardziej niż kiedykolwiek zainteresowana inwestorami z krajów arabskich. Wniosek z tego płynie więc taki, że w obliczu wojny nie powinniśmy zachowywać się z identyczną werwą jak w przypadku Gruzji napadniętej przez Rosję. Nie możemy jednak zamykać oczu na to, po czyjej stronie jest racja w tym konflikcie. Tą stroną jest Izrael.
Artur Zawisza
(żródło: http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie, piątek 2 stycznia 2009 10:23)

Od red. T.P.: No i mamy syjonistę w koszernej postaci. Trudno znaleźć drugiego polityka, tak otwarcie agitującego za Izraelem. Nie ma się więc co dziwić, iż jest stałym bywalcem warszawskich salonów i koszer-mediów. Ot swój chłop! No ale z „Gruzją napadniętą przez Rosję”, to już bezczelne kłamstwo. Jak wiadomo było dokładnie odwrotnie. Choćby z łam tygodnika wiadomo, kto i dlaczego za tym stał.

Poseł PiS lobbuje na rzecz SKOK-ów
Poseł PiS Jędrzej Jędrych od lat zarabia w SKOK-ach. PO i SLD twierdzą, że tylnymi drzwiami próbuje wprowadzać w Sejmie korzystne dla SKOK-ów przepisy: - SKOK-i są uprzywilejowane. Działają prawie jak banki, choć nie podlegają nadzorowi bankowemu ani nie tworzą rezerw. Teraz dzięki posłom PiS będą mogły zwiększyć roczne dochody o 15 proc. Tak wyliczyli eksperci. SKOK-i to najpotężniejsza organizacja parabankowa w Polsce. Zaczynały w latach 90. Miały być organizacją non-profit i wspomagać najbiedniejszych Polaków tanimi pożyczkami. Teraz mają prawie 1,5 mln klientów. Zebrały ponad 4 mld zł depozytów, dysponują większą siecią placówek niż największy bank PKO BP. (...) PiS nalegał, żeby przyjąć poprawkę korzystną dla SKOK-ów, choć przedstawiciele Ministerstwa Finansów mówili, że jest ona niezgodna z prawem. Ale było widać ten obłęd w oczach posłów PiS, żeby jak najszybciej to przeprowadzić. Łukasz Abgarowicz (PO) twierdzi, że w grupie posłów PiS aktywny był tylko Jędrzej Jędrych, choć nie jest on członkiem komisji infrastruktury ani komisji rodziny. - Początkowo nie wiedzieliśmy, dlaczego zabiera głos - mówi Abgarowicz. - Ale gdy okazało się, że jest związany ze SKOK-ami, wszystko było jasne. Wyraźnie popierał tę poprawkę. Naciskał, żeby ją przegłosować. Jędrych należał do pionierów ruchu SKOK-ów w Polsce. W latach 1994-96 był pełnomocnikiem zarządu Fundacji PZK, która pomagała zakładać SKOK-i. Organizował kasy w ponad 80 zakładach pracy. Był także: • przedstawicielem zarządu skupiającej SKOK-i Kasy Krajowej w Sopocie, • wiceprezesem zarządu Dolnośląskiej SKOK we Wrocławiu, • wiceprezesem zarządu SKOK Wesoła w Mysłowicach, • prezesem zarządu SKOK w Katowicach. Ostatnio piastował stanowisko dyrektora regionalnego TUW SKOK i TU SKOK Życie SA w Katowicach. (...)
Do forsowania korzystnych dla SKOK-ów przepisów przyznaje się Artur Zawisza (PiS), szef komisji śledczej ds. banków. Był jednym z pomysłodawców nowelizacji Ustawy o zamówieniach publicznych, która pozwoli SKOK-om zarabiać na poręczeniach dla firm ubiegających się o publiczne kontrakty. Ostatnio uchwalił ją Sejm. Do tej pory poręczeń mogły udzielać tylko banki. Jednak Zawisza jest przeciwny, żeby komisja śledcza zajęła się SKOK-ami. Na wnioski Platformy odpowiada, że SKOK-i to nie banki. Ostatnio Zawisza dostał od SKOK-ów tytuł „polityka przyjaznego SKOK-om”.
ŹRÓDŁO: Renata Grochal
Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA
 
Od red. T.P.: No i proszę, podwójne standardy moralne Zawiszy. Jak się przekonamy z dalszych przykładów jego działalności, zawsze jest on tam, gdzie duża kasa. Nieważne czy czysta i zgodna z prawem.


Znalezione w internecie
były wyborca PiS:
17 gru 2009 @ 08:48
@Konrad Głowacki:
W Polsce mamy warchołów jak pan Artur Zawisza, de facto były asystent Jurka, Pan Zawisza dzisiaj jest udziałowcem radia Hobby, które to radio zaprasza małolaty, by przysyłały rozmiar biustu. Voila Zawisza! Zawisza to tylko wierzchołek góry lodowej, za nasze tj. pieniądze z podatków – dietą pobudował dom, ustawił się na całe życie, układy, znajomości, raz u Buzka raz w ZChN raz w PiSie, tak go moherowa matulka szkoliła, by szedł „przebojem” przez życie, jest clownem!
(źródło: http://blog.marekjurek.pl/index.php/2009/12/16/dialog-bez-odzewu/)

Od red. T.P.: Tylko prawda!


Karambol  posła  Zawiszy
Do karambolu z udziałem czterech samochodów doszło też pół godziny wcześniej w Al. Ujazdowskich tuż przy pl. Trzech Krzyży. Jednak tym razem kierowca renault laguny, który jechał za szybko i spowodował wypadek, nie został ukarany. Był to poseł PiS Artur Zawisza. Przed mandatem uratował go immunitet.
(źródło: 22.03.2007, www.aferyprawa.com)

Od red. T.P.: Jak nazwać w takiej sytuacji zasłonięcie się immunitetem poselskim?
Powoli klaruje się nam osobowość Artura Zawiszy. No ale dalej będzie jeszcze ciekawiej.


Zawisza kłamał, że nie dostał zawiadomień z sądu

Szef bankowej komisji śledczej Artur Zawisza trzy razy publicznie stwierdził, że nie dostał żadnych wezwań do sądu, gdzie ma sprawę o pobicie. To nieprawda.
Prywatny akt oskarżenia przeciwko posłowi PiS złożył Ryszard K. z Jaworzna. W maju 2002 r. w pobliżu przejścia granicznego na Łysej Polanie poseł Zawisza miał go uderzyć. Poszło o to, kto ma pierwszy przejechać przez zakorkowaną drogę. Strażnik graniczny dał znak Ryszardowi K.
Incydentem zajął się sąd w Jaworznie. Zawisza przyznał, że doszło do „niezamierzonego kontaktu fizycznego”. Tłumaczył, że chciał wyjaśnić turyście, iż stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym...
Marcin Pietraszewski, Renata Grochal
(źródło: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,72239,3622048.html)

Biznesmen
W 2001 r. zmienił image z posła ideowego na eksperta. Wraz z Przymierzem Prawicy wszedł na listy wyborcze PiS. - Był lekko nieufny wobec Kaczyńskich, trzymał się z boku, ale znalazł się na wózku, który wwiózł go do parlamentu - ocenia jego kolega. Jeszcze w kampanii wyborczej reklamował się w jednym z wywiadów: „Sprawdziłem się jako menadżer w prywatnych przedsięwzięciach gospodarczych”. Te przedsięwzięcia mają jednak kontekst polityczny - odbywają się w grupie, w której polityczni koledzy wspierają się solidarnie posadami. Stanowisko doradcy zarządu Powszechnego Funduszu Emerytalnego PZU Złota Jesień dostał, gdy wraz z Wiesławem Walendziakiem odszedł z funkcji szefa jego gabinetu politycznego. - Doradzałem w poruszaniu się w sprawach urzędowych i społeczno-politycznych - tłumaczy dziś enigmatycznie. Zasiadał też w Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, należącej do Skarbu Państwa. Później była spółka Eastern Enterprises i Fundacja Rozwoju Komunikacji Społecznej, z których zrezygnował po wejściu do Sejmu.
Agnieszka Rybak (fragmenty)
(źródło: Polityka - nr 15(2550) z dnia 2006-04-15; s. 36-38)

Prawicowy polityk, Artur Zawisza - znajomy p.o. prezesa TVP Piotra Farfała - doradzał luksemburskiemu koncernowi SES Astra, który podpisał umowę z TVP umożliwiającą jej uruchomienie platformy cyfrowej. Były poseł prowadzi obecnie małą firmę pod nazwą Dobre Rady.
Piotr Farfał nie wyklucza, że jego znajomość z byłym posłem zdecydowała o tym, że Zawisza został doradcą wielkiej luksemburskiej spółki przy ważnej umowie z telewizją. Jednak pytany o to wiceprezes koncernu stwierdził krótko, że nigdy nie dyskutuje o szczegółach takich kontraktów.


 Wydoją TVP na 4,5 miliona
Aż 4,5 miliona złotych - tyle w latach 2010-2013 Telewizja Polska przeznaczy na programy realizowane przez trzy organizacje kombatanckie. To efekt dziwnego porozumienia, jakie poprzedni prezes TVP Piotr Farfał (32 l.) zawarł na wiosek Artura Zawiszy (40 l.), prezesa Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, a prywatnie... swojego dobrego znajomego.

Zawisza: Karać kobiety za zbyt skąpy strój!
Artur Zawisza domaga się kar dla kobiet, które przy drogach noszą minispódniczki i bluzki z głębokim dekoltem. Od kilku miesięcy poseł Prawicy Rzeczpospolitej lobbuje w Ministerstwie Sprawiedliwości za wpisaniem do Kodeksu karnego nowego rodzaju przestępstwa - biernego zachęcania do seksu. Miałoby ono polegać na noszeniu przez kobiety kuszących strojów i mocnego makijażu w okolicach dróg. Według posła taki paragraf pomoże zwalczyć prostytucję kwitnącą przy ruchliwych trasach.
Pozostaje problem jak odróżnić prostytutki od innych skąpo ubranych kobiet. - Może się zdarzyć, że atrakcyjna dziewczyna wracająca w mini z dyskoteki zostanie zatrzymana przez policję, ale takie przypadki byłyby rzadkie - powiedział Zawisza. Dodał, że wierzy w doświadczenie policjantów, które pozwoli im odróżnić porządne kobiety od panien lekkich obyczajów.


W Jerozolimie odsłonięto pomnik Tolerancji (17.09.2008)
Z udziałem byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy i mera Jerozolimy Uriego Lupoliańskiego zainaugurowano Park Tolerancji i poświęcony jej pomnik.
Monument Tolerancji, którego pomysłodawcą i ofiarodawcą jest polski biznesmen Aleksander Gudzowaty, powstał według projektu Czesława Dźwigaja, znanego z autorstwa kilkudziesięciu pomników papieża Jana Pawła II.
Wałęsa powiedział, że odsłonięcie monumentu to „ciekawa inicjatywa, która zauważa, że w świecie jest brak tolerancji, że jesteśmy podzieleni”. Z tego pomnika ma iść w świat impuls o tym, żeby było więcej tolerancji i zrozumienia. Zaproponowano mi, żebym był szefem tej akcji, mającej poparcie mera Jerozolimy i prezydenta Izraela - dodał b. prezydent.
Pomnik stanął między osiedlem żydowskim, a arabskim, na wzgórzu Armon Hanatziv, w najlepszym punkcie widokowym Jerozolimy, odwiedzanym przez setki tysięcy ludzi rocznie. Rozpościera się stąd ku północy widok na Stare Miasto, a na południe - na Pustynię Judzką i rzymski pałac Heroda.
Nazwa wzgórza - Armon Hanatziv - oznacza Pałac Komisarza i związana jest z leżącą u jego podnóża siedzibą byłego Wysokiego Komisarza Brytyjskiego ds. Palestyny z czasów protektoratu brytyjskiego. Po proklamowaniu państwa Izrael w pałacu utworzono kwaterę Narodów Zjednoczonych.  (...)
Sam pomnik, o wysokości 15 metrów, przedstawia połówki rozłupanej kolumny, z której wyrastają gałązki oliwne o złotych listkach. Monument okolony jest ścieżką spacerową i parkiem otoczonym „Murem Tolerancji”. Pojawiają się na nim nazwy miast, które wyraziły poparcie dla idei budowy Monumentu Tolerancji. Swoje tablice mają tam Kraków i Wrocław.

Od red. T.P.: Gudzowaty opłacił sobie przydupasów w stylu „Bolka”. Nie wiadomo czy był tam Zawisza. Już sama jego bliska współpraca z Gudzowatym to kompromitacja. Od wielu miesięcy w wielu kręgach stolicy krążą opowieści o skandalu ze zdefraudowaniem milionów dolarów z konta znanej żydowskiej loży masońskiej, której głównym celem jest dofinansowywanie państwa Izrael. Mówi się, że pieniadze pochodziły od Gudzowatego.
Groteskowy jest już sam pomysł wydania dużej kasy na pomnik tolerancji w Izraelu - państwa zbrodniczego i rasistowskiego.


Jaki stosunek do Polski mają postkomunistyczni kumple Gudzowatego, mogliśmy dowiedzieć się kilka lat temu z jego rozmów z Oleksym. Antypolskie kanalie to najdelikatniejszy komentarz nadający się na łamy gazety.


Neojudaizm prowadzi bezwzględną walkę z wszelką popularyzacją chrześcijaństwa, ale jako „demokratyczny „liberalizm” zabrania walki z judaizmem, który jest ponad wszelkim prawem. W Ameryce neokonserwatystów zabronione są symbole chrześcijańskie w miejscach publicznych, lecz masowo popularyzuje się świeczniki na święto Chanuka w miejscach publicznych. Marszałek Sejmu Marek Jurek nakazał wstać posłom i uczcić w ten sposób święto Chanuka i żaden z posłów nie ważył się potem zapytać z trybuny sejmowej, czy Żydzi przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem odwzajemnią się tym samym wobec gojów polskich. W wielu krajach krytyka judaizmu, zwłaszcza krwiożerczego antychrześcijańskiego Talmudu podpada pod sądy. Nawet w Rosji, co opisałem w książce „Rosja we krwi i nafcie 1905-2005”, choć tam Rosjanie jeszcze bronią, swojego prawosławia.
Henryk Pająk
(fragm. z książki „Kundlizm znów wygrał”)
 


Tu na Marszu Niepodległości obok innego koszera Korwina-Mikke, który za „Chiny Ludowe” nie chce opublikować swojego dossier z aktem urodzenia. Nigdy też nie pozwolił się sfotografować z profilu. I takiemu koszerowi pozwolono przemawiać pod pomnikien Romana Dmowskiego. Wkrótce udowodnię, kim on jest. Badam archiwa IPN z marca ‘68 r. Korwin-Mikke jest tam nieźle umoczony, także jako Żyd-Syjonista!


Czy politycy ZChN prali brudą kasę?
Prokuratura Apelacyjna w Lublinie wszczęła postępowanie karne w sprawie „prania” pieniędzy przez podmioty związane z posłem Arturem Zawiszą i jego kumplami.

Marcinkiewicz Business Group sp. z o.o.

Od roku 1999 do obecnej chwili przez sieć założonych przez polityków ZChN spółek przeszła bliżej nieokreślona suma pieniędzy. Śledztwo może objąć również spółkę Instytut Środkowoeuropejski oraz przejść na interesy na linii Luczak- Marcinkiewicz.

„Prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie po zapoznaniu się z materiałami śledztwa zebranymi na skutek zawiadomienia wniesionego przez Zbigniewa Nowaka postanowił wszcząć śledztwo w sprawie podjęcia działań zmierzających do ukrycia korzyści majątkowych uzyskanych w wyniku niegospodarnej działalności państwowych i prywatnych podmiotów gospodarczych, a zatem pochodzenia przestępczego, poprzez wytworzenie fikcyjnej bądź nierzetelnej dokumentacji, oraz transfer tychże korzyści, przy wykorzystaniu spółki Eastern Enterprrises w Zamościu i Fundacji Rozwoju Komunikacji Społecznej w Warszawie”, to jest przestępstwo z art. 299 Kodeksu karnego (pranie pieniędzy). (...)

Jest rok 1999 – środek rządów AWS - poseł Wiesław Walendziak (w tym czasie szef Kancelarii Premiera, obecnie dyrektor u Krauzego) zakłada wraz z Waldemarem Gasperem, Markiem Zdrojewskim, Danielem Selinem, Markiem Budziszem, Cezarym Michalskim zwykłą spółkę prawa handlowego. Spółka nosi nazwę – Instytut Środkowoeuropejski S.A. Kapitał firmy IŚ wynosił 100 tys. zł. Właściciele nazwali to instytucją non-profit. Faktycznie!? W akcie notarialnym zostało zapisane, że „chłopcy” nie będą brali kasy poprzez dywidendę. Żaden problem - ze spółek prawa handlowego nie wyprowadza się kasy przez zysk, lecz przez koszty i różne transakcje lub zlecenia dla właścicieli i ich rodzin. Wie o tym byle lepszy prezes Zarządu, a nie takie „szyszki” jak Marcinkiewicz, Walendziak, czy teraz Mirek Styczeń. W oświadczeniach Marcinkiewicza, Selina oraz Zawiszy widać różne, niemałe, często zatajane, a później na żądanie Komisji Etyki, ujawniane zlecenia.

Poseł Zawisza 9 tys., poseł Selin 36 tys.

Pierwszym prezesem Zarządu IŚ został jeden z największych lobbystów RP - Marek Budzisz. Do pierwszej Rady Nadzorczej załapali się: Gasper, Michalski, Rusiecki, Prokop i... Marek Matraszek. Jako przedmiot działalności podano:

Powoływanie fundacji.

Prowadzenie prac badawczych.

Tworzenie i przystępowanie do innych podmiotów prowadzących działalność niezarobkową.

Nabywanie akcji i udziałów w spółkach handlowych.

Zarządzanie przedsiębiorstwami i administrowanie ich funduszami.

Można rzec, że podane zamierzenia spółki, to wyrafinowane metody i możliwości do prania kasy oraz przyjmowania łapówek w białych rękawiczkach.

Dalej! W listopadzie 2002 roku na NWZA, któremu przewodził – uwaga - Zbigniew Derdziuk (człowiek z kancelarii Marcinkiewicza)  podjęto uchwały, którymi Gasper, Zdrojewski, Budzisz i Selin zbyli swoje pakiety akcji w IŚ. Gasper i Zdrojewski - po cenie nominalnej Walendziakowi, - Budzisz i Michalski... Marcinkiewiczowi. Prezesem Zarządu „walendziakowo-marcinkiewiczowej” spółki został tym razem „młody wilk” (bezwzględny lider i „zawsze prezes” wszystkich biznesów) ze stajni Zawiszy - Dymitr Hirsch. (...)

Upadek posła Zawiszy... czyli jak Zawisza kasę w Eastern Enterprrises prał?

Eastern Enterprrises i jej film „Czas na Pocztę”! Ten podmiot został założony przez stowarzyszenie  „Młode Wilki”. I znowu pojawiają się nazwiska – Hirsch, Roszkowski, Bojemski, Dudka, Wójcik i niejaki Łukasz Urban. Roszkowski oraz Hirsch rocznik 1975. Dziś mają po 36 lat – wtedy niecałe 25. Temu towarzystwu przewodził, jako szef RN - poseł „filozof” Zawisza. Na co dzień Zarząd prowadził niejaki Piosik, którego sitwa oskarża o wyprowadzenie 80 tys. zł (Piosik twierdzi, że kasę brali inni na wybory).

W roku 2001, tak się składa, że w czasie gdy w najlepsze trwała kampania wyborcza do Sejmu spółka otrzymuje zlecenie na produkcję filmu „Czas na Pocztę”. Istotą zamówionego filmu miało być pokazanie poczty w następującym kontekście „od Piastów po współczesność... historia naszej poczty na tle przemian cywilizacyjnych zachodzących w Europie i na świecie mających wpływ na rozwój PP...” (czyż tego nie mógł wymyślić sam Zawisza?). Film miał również pokazać początki poczty z czasów Saragona i Cyrusa Wielkiego. Przewidywano nawet plan zdjęciowy poza granicami Polski - w Wiedniu. Niestety nic z tego nie wyszło, podobnie jak i z udziału Gustawa Holoubka, którego rolę przewidywano w scenariuszu. Problem w tym, że sam aktor  o tym nie wiedział. Cały film kosztował ponad 200 tys. zł.

Niestety nie zachowała się żadna dokumentacja produkcji tego filmu poza rachunkami, które nie wiadomo, na jaką okoliczność produkował w ciężar EE ówczesny rzecznik Wodociągów Warszawskich - Bojemski (jakieś 10 tys.). Noclegi w hotelach (25 osób), konferencje - wszystko to śmierdzi na odległość kampanią wyborczą roku 2001. Jak doszło do zlecenia tego filmu? Zachował się rachunek. O dziwo, a raczej nie wiedzieć czemu - prokuratura załączyła do akt rachunek wystawiony przez EE na Magdalenę Zawiszę... na 20 tys. zł... za napisanie scenariusza, noweli i scenopisu. Na początku policja nie mogła ustalić, gdzie zamieszkuje żona posła na Sejm, ale w końcu, po roku dotarło do niej, że nie ma sensu dalej się ukrywać i zgłosiła się na policję. Na dzień dobry oświadczyła „pod przysięgą”, że nie ma z żadnym filmem nic wspólnego, ale kiedy okazano jej rachunek za umowę zlecenie, potwierdziła, że owszem miała coś wspólnego z tą produkcją, ale nie przyznaje się do tego, co zostało wpisane do umowy jako tytuł zlecenia. Na tym się wszystko skończyło! Można powiedzieć – podwójne bingo. Raz Zawisza wyłudził kasę na ślubną – dwa, ktoś sfałszował jej podpis, a ona sama złożyła nieprawdziwe zeznania. I tu prokuraturze znowu opadły ręce. Żadnego postępowania o składanie fałszywych zeznań. Jest też pytanie o podatek od tej umowy. Jeżeli umowa jest sfałszowana, to nie było zapłaty podatku - jest za to atykuł 270 kk.

(Uwaga dla prokuratorów z PA w Lublinie - proszę przeczytać zeznania prezesa PIOSIKA w sprawie przywałszczenia przez niego 80 tys. PIOSIK dokładnie tam tlumaczy, co się działo z kasą w EE. Po zapoznaniu będzie mozliwość postawienia pani Zawiszowej zarzutów z art. 233 kk oraz używania sfałszowanego dokumentu - 20 tys. zł dla Zawiszowej).

Drugim ciekawym świadkiem okazał się – Przemysław Sypniewski. Otóż pan redaktor dał się zatrudnić w Biurze Reklamy  PP na stanowisku płacącego za rachunek wystawiony przez EE. W zeznaniach wypocił, iż płacić musiał, bo sprawa była już na etapie końcowym. Biedny, zapomniał powiedzieć prokuraturze, że w tym samym czasie był też prezesem Zarządu Fundacji Komunikacji Społecznej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ta fundacja na polecenie posła Zawiszy nie otrzymywała od EE darowizn. Z tego co ustaliła prokuratura było tego jakieś 50 tys. Cały obrót z filmu to 200 tys., a 70 kasuje żona i fundacja posła PiS. Niech ktoś teraz powie, że to nie Zawisza kręcił lody i nakręcał zlecenie dla EE z Poczty Polskiej.

Prokuratura nie zauważyła, iż Magdalena Zawisza umowę na rzeczone 20 tys. podpisała w sierpniu, scenariusz filmu miała pisać już w styczniu. Poczta na pomysł zamówienia produkcji  filmu wpadała zaś w czerwcu (podpisano umowę z EE).

EE otrzymało też zlecenia na przegrywanie filmów z WARS S.A . na kwotę około 40 tys. zł. Za wydatkowanie tych pieniędzy na rzecz EE kolejarze zostali oskarżani przez prokuraturę w Warszawie.

Zbigniew NOWAK - oświadczam, iż nie jestem inspirowany przez „ponure” siły zmierzające do utrącenia prac komisji śledczej ds. banków oraz zdezawuowania lub utrącenia kandydatury posła Zawiszy na szefa tej komisji. Tak twierdzi między czasie poseł Zawisza.

Od red.: Tylko w pierwszym roku (2000) działalności Fundacji Rozwoju Komunikacji Społecznej wpłynęło 1.3 mln zl. Na wynagrodzenia wydano 300 tys. Gdzie podziała się reszta tych pieniędzy?

Teraz jesteśmy bliżej wyjaśnienia wątpliwości związanych z majątkiem posła Walendziaka. Budowa domku za 100 zł m kw. Zawisza też wybudował w dwa lata dom o powierzchni 400 m za 380 tys. zł.

Kolejnym śledztwem do „lustracji” będzie postępowanie dotyczące przekazywania kasy do Telewizji Familijnej. Tam też działała spółka Walendziak& Gasper

Panowie prokuratorzy... nic nie umrze śmiercią naturalną.

Mają państwo jakiekolwiek informacje dotyczące transakcji w/w firm lub mogą podać dalsze podmioty i fundacje powiązane z w/w osobami, to proszę o kontakt na adres:
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


PODSUMOWANIE
Obrotowy polityk Zawisza, który jest jednym z rekordzistów w zaliczaniu kolejnych partyjek, nie jest człowiekiem wiarygodnym do reprezentowania Stowarzyszenia. Takie stanowisko powinien objąć ideowy prezes Zarządu o czysto narodowych poglądach. Z jego dotychczasowej działalności wynika, że dla osobistych korzyści nie pogardził nawet bliską współpracą z komuchami. Zbyt często jego polityczna działalność jest trampoliną do osiągania materialnych korzyści.
Wymierają ostatni żołnierze NSZ będący duchową podporą Stowarzyszenia. Nie dali oni rady wychować, przygotować nowych młodych ideowych ludzi, aby działalność i dorobek NSZ nie pozostał tylko legendą. Nigdy nie aspirowałem i nie sapiruję do bycia szefem takiego Stowarzyszenia, mam i tak wiele obowiązków. Jednak mam nadzieję, że ta publikacja przyczyni się do poprawy obecnej sytuacji. A ŻOŁNIERZE WYKLĘCI doczekają godnych następców, stroniących od ich morderców i prześladowców.
Leszek Bubel« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 6 gości