SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Nienapisana biografia: Bohdan Poręba 1934-2014 | Drukuj |
Bohdan chciał kiedyś, żebym napisał Jego biografię, przegadaliśmy (i nagraliśmy) wiele godzin, wychodząc poza tradycyjne patriotyczne tyrady kol. Poręby.

Rozmawialiśmy o pracy w teatrze (znakomitym „Popiele i diamencie” w Jego reżyserii), o postawionym mu zarzucie „zabicia Dygata”, o tym czemu i jak śmiał się z Niego Bareja (Bohdan nawet nie zauważył „siebie” w serialach i filmach tamtego). Książka nie powstała przede wszystkim przez moją główną wadę jako piszącego – tak długo i szeroko robię kwerendę, że często nie mam już siły ogarnąć to wszystko i pisać.
Problem z Bohdanem był ten sam, co z kilkoma innymi wielkimi twórcami, zwłaszcza literackimi. – Jego dzieła były głębsze i mądrzejsze od Niego, czego „Hubal” jest czołowym przykładem. Poręba sam był perfekcjonistą techniczno-logistycznym, kochanym przez ekipę. Mówił: „zarządzałem, że kamera tego i tego dnia ma stać pod tym kątem w tym i tym miejscu. Przychodziłem i zaczynaliśmy, bo wiedziałem, że kamera już tam jest”.
Bohdan bardzo kochał Polskę, Bóg oddał mu talentem, choć poskąpił szczęścia do łajdaków rządzących naszym krajem. Kochał też życie, też niestety ze zmiennym szczęściem. Stworzył jednak rzeczy wielkie (nie tylko zresztą własne, ale także te, w których pomógł twórcom w zespole PROFIL).
Bohdan utopijnie chciał jedności myślących, czujących po polsku. Za życia nie udało mu się jej uzyskać – bo pewnie nie jest ona możliwa, ani też celowa i potrzebna. Po śmierci – może jednak stać się jej symbolem. Poręba słysząc czy czytając o czyjejś działalności nigdy nie zadowalał się powierzchowną oceną, tylko pytał „Za Polską, czy przeciw Polsce?”. Zawsze też powtarzał zdanie, które raz przypisywano Moczarowi, raz Wileckiemu, ale najbardziej chyba pasuje właśnie do Bohdana: „krew przelana za Polskę ma jedną cenę!”.
Bohdan dla Polski przeżył swoje życie, płacąc swoją karierą, szczęściem, rodziną – wszystkim, co nie ma ceny.
Konrad Rękas


« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698

Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 11 gości