Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Nacjonalizm ukraiński arrow KONIEC "ZMIELONEGO" KUKIZA?
KONIEC "ZMIELONEGO" KUKIZA? | Drukuj |
W którąś z majowych sobót zadzwonił do mnie znajomy, abym jako dziennikarz pojechał na spotkanie organizowane przez Kukiza u jednego z księży. Gdy tam dotarłem ujrzałem ok. 20 osób o średniej wieku 60-70 lat, w tym starych i niezlustrowanych komuchów, oszusta finansowego i w większość tego, co pałęta się po wszystkich warszawskich spotkaniach w poszukiwaniu karier politycznych. I z przykrością stwierdzam, że pomimo tego, iż było to u księdza, to słychać było tylko p… w rodzaju: "Ja mam tysiące ludzi, a ja 120 organizacji pod sobą, a ja…, a ja…, a ja…". Nie dało się tego słuchać dłużej niż 10 minut. Wychodząc natknąłem się na Kukiza. Stanąłem na baczność, zahajlowałem mu i krzyknąłem: "Sława Ukrainie! Sława! Bandera! Bandera! Bandera!". Tenże, jak to na Majdanie i połowie Ukrainy, odhajlował i zrewanżował się tym samym okrzykiem! Zagaiłem, gdy już złapał za klamkę drzwi: "Znamy się już ponad 20 lat, jak byłeś w zespole "Piersi" i miałeś kłopoty przez piosenkę "ZChN się zbliża". Zastygł na parę sekund w tej pozycji, starając się użyć zapewne tego, czego mu jeszcze do końca gorzała nie wypłukała, czego dowodem były buchające opary z uszu. Na nic, wszystko na nic. Ratując się z opresji WÓDZ, ksywa "Zmielony", powłócząc banderowskim wzrokiem udał się do bełkoczących.

"Zmielony" dostał u mnie audiencję, gdy byłem posłem PPPP pierwszej Kadencji Sejmu RP. Wołając o ratunek, bo ówczesne moherowe berety chciały go rozszarpać za antykatolicką, szyderczą piosenkę. Rozczarował się biedaczysko, gdy usłyszał, że jestem praktykującym katolikiem i to tradycyjnym. Nie było okazji zapytać czy obecnie nawrócił się na jedyną, prawdziwą, katolicką wiarę? Skoro organizuje wiece wyborcze u księdza. No i czy tym razem podjął się innej misji połączenia komuchów z banderowcami z roboczym, póki co, tytułem "JAK MIELĄ PUSTE ŁBY".
Leszek Bubel

PS Powyższe to prawda i nieprawda, no i żart, ale czy do końca?


Paweł Kukiz: Nie działam jednorazowo

Jest pan artystą, który chyba najbardziej zaangażował się we wspieranie Ukraińców.

Zaangażowałem się nie jako artysta, tylko jako człowiek. Od 10 lat jeżdżę na Ukrainę kilka, kilkanaście razy w roku. Irytują mnie jednorazowe akcje w rodzaju „Pokonamy falę” WOŚP itp., koncerciki. Zawożę ubrania, leki, pieniądze. Dziesięć lat temu grałem na Majdanie przy okazji pomarańczowej rewolucji. Dziś u naszych sąsiadów trwa walka narodowo-wyzwoleńcza, więc i forma mojej pomocy jest inna - zawiozłem im na przykład kilkadziesiąt kamizelek kuloodpornych. Współpracuję ze stowarzyszeniem Pokolenie, które wykonuje dla Ukrainy kolosalną robotę, organizuje też przyjazdy ukraińskich działaczy Samoobrony Majdanu do Polski. W tym tygodniu będą w Katowicach. Zobaczą kopalnię Wujek, poznają historię Solidarności. Dowiedzą się, co przegraliśmy przez tzw. grubą kreskę.


Nie rezygnuje pan jednak z działań artystycznych. Napisał pan piosenkę „Póki żyją ludzie”, z której dochód wspomoże Ukraińców.


Singiel z klipem i ze ścieżką dźwiękową można kupić na Allegro.pl. Proszę też choćby o symboliczne wspieranie stowarzyszenia Pokolenie. Numer ich konta można znaleźć na stronie www.pokolenie.org.pl.


Dzieli nas z Ukraińcami trudna historia. Jak pan to przełamał?


Przede wszystkim spokojnie o tym rozmawiać. Ja tak robię w Uchnowie, skąd pochodzi moja rodzina. Jest tam tablica ku czci zbrodniarza „Oresta” Onyszkiewicza. Nigdy jej nie komentowałem, ale jakiś czas temu powiedziałem Ukraińcom, że wolność zdobyta na krwi niewinnych kobiet i dzieci nie jest wolnością od Boga. I przyznali mi rację. Pamiętać również należy, że w akcjach odwetowych Polaków też byli ludzie pokroju Onyszkiewicza. Nasza wspólna historia jest bardzo skomplikowana. Ja uważam, że zło należy dobrem zwyciężać. Jednak też nie można bagatelizować głosu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Dużo jeszcze pracy przed nami.
Do Rzeczy
(fragmenty przedruku)


Od red. T.P.: Granie, baletowanie, no i chlanie wódy, to bycie po drugiej stronie. Pawełek nie zadał sobie trudu, aby zbadać incognito nastroje Ukraińców wobec Polski i Polaków. Możliwe jest, że nie z powodów komercyjnych opowiada pierdoły, tylko mu wóda wypłukała zdrowy rozum i polską dumę, honor i ojczyznę! Ponadto wspominanie Onyszkiewicza w takim kontekście, świadczy o jego tępocie intelektualnej. Otóż na owym jako banderowcu, zresztą ojcu Janusza Onyszkiewicza, wykonana została kara śmierci za mordy na Polakach i to w czasach stalinowskich. Pawełku, przestań wreszcie bredzić. Zajmij się muzyką, bo tylko w tym jesteś wybitnym artystą. W pozostałych tematach, niestety, wybitnym głupolem!


UKRAIŃCY NIE ISTNIEJĄ


Roman Dmowski pisał z pogardą, że Ukrainiec „nie ma ani poczucia tej politycznej indywidualności, którą tylko wieki państwowego bytu wyrobić mogą, ani jasnej świadomości swych odrębnych potrzeb politycznych, ani nawet nie może wyobrazić sobie, jakby ta wolna Ukraina wyglądała”. Przywódca endecji miał wiele racji. Nie wyobrażał sobie jednak, aby dać sąsiadowi prawo do własnej państwowości, by mógł sobie polityczną indywidualność wyrobić.

W publicystyce jego współpracownika Jędrzeja Giertycha brane w cudzysłów słowo „Ukrainiec” oznaczało separatystę wymyślającego bzdurne koncepcje o narodowej odrębności ludów zamieszkujących wschodnią Galicję, Wołyń i Podole. Awanturnika i bandytę przeciwstawiał „Rusinowi”. „Pragniemy jaknajwięcej Rusinów – ludzi mających krew ruską w żyłach i ruską mową się posługujących – widzieć Polakami” – pisał Giertych.

„Ukrainiec” wydawał mu się groźniejszy nawet od „moskalofila”, czyli Rusina ciążącego ku Moskwie: „Istnienie obozu staroruskiego (moskalofilskiego) jest dla Polski z tego względu pożyteczne, że podkreśla swojem istnieniem bardzo mocno fakt, iż ukrainizm nie jest odrębnością etniczną, lecz, jak dotąd, jedynie tylko doktryną. Z masy etnicznej, która – pozostając wciąż tą samą, jednolitą masą – wyłoniła z siebie dwie doktryny narodowe (ukraińską i rosyjską) – bez trudu może się wyłonić trzecia: głosząca, że szczep ruski stanowi odłam narodu polskiego”. Tak pisał Giertych w 1932 roku, przyznając Polsce i Rosji prawo do podzielenia się wpływami na Ukrainie.

W publicystyce innych stronnictw pojęcie „naród ukraiński” w ogóle nie funkcjonowało. Jeśli już, to „szczep” bądź „plemię” Rusinów, posługujące się narzeczem będącym odmianą polszczyzny. Wychodzące ze wspólnego polskiego pnia – tyle że Polak poszedł w szlachectwo, a Rusin w lud. „Nie może naród w narodzie istnieć” – już w 1848 roku na zjeździe słowiańskim w Pradze tłumaczyli Polacy Ukraińcom. I tak zostało. „Gazeta Warszawska” drwiła, że Rusinowi „żal stokroć kury, niż samostijnej Ukrainy”.

Szczep to bowiem był poczciwy, choć nieobliczalny. Pisała Zofia Kossak-Szczucka w popularnej w II RP „Pożodze” o wołyńskiej wsi: „W chatach tych mieszkał lud rosły i krzepki, śpiewający najpiękniejsze w całym świecie pieśni, leniwy i senny, ale sennością żywiołu, gotowego w każdej chwili powstać huraganem. Lud ten, nad wszystko inne siłę fizyczną ceniący, pobłażaniem gardził jako dowodem słabości, surowość uznawał, a za niesprawiedliwość mścił się zaciekle i strasznie. Skryty i chytry, trudny do poznania i przyswojenia, niezmiernie rzadko dno swej myśli zdradzający przeto pozornie uchodzący za fałszywy. Zdolny do najbardziej krańcowych przejawów cnoty lub zbrodni, nienawiści lub zasługi, był przytem, niestety, opłakanie niekulturalny i ciemny”.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


ZOBACZ!
Encyklopedia jest stale rozbudowywana
Czekamy na Wasze propozycje Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 11 gości