SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Mossad w Polsce arrow SYJONISTYCZNE ZASRAŃCE A NIE NARODOWCY. Giertych, Holocher, Wierzejski
SYJONISTYCZNE ZASRAŃCE A NIE NARODOWCY. Giertych, Holocher, Wierzejski | Drukuj |
KOLEJNE KOMPROMITACJE


Konferencja naukowa „Aktualność myśli Romana Dmowskiego”
Organizatorem konferencji była Fundacja Centrum Rozwoju Społecznego i Obywatelskiego. Konferencja odbyła się w warszawskiej siedzibie Stronnictwa Demokratycznego przy ulicy Chmielnej 9 w sobotę 5 stycznia 2013 r.
 
ruch narodowy kompromitacja zawisza holocher ONR
Przed wejściem na salę książki sprzedawała księgarnia wysyłkowa Capitalbook. W swojej ofercie miała książki narodowe, konserwatywne i patriotyczne. Uczestnicy konferencji mieli okazje zakupić pozycje wydawnictwa Ostoja, Nortom, Antyk, książki takich autorów jak Ziemkiewicz, Żebrowski, Michalkiewicz, Wolniewicz, Janke.

Wśród 50 uczestników było dużo osób przed kilku laty zaangażowanych w LPR, w tym: Antoni Gut, Krzysztof Bosak, Radosław Parda, Elżbieta Wilczyńska, Szymon Pawłowski czy prowadzący spotkanie Piotr Farfał. Na sali można było też dostrzec Ludwika Wasiaka, Marcina Masnego.

Widać było, że byli działacze LPR traktowani są podobnie jak osoba Leszka Bubla przez dominujące w ruchu narodowym środowiska. Na sali, pomimo ciekawego tematu i prelegentów, nie było nikogo z reprezentantów Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej, autonomicznych nacjonalistów czy Narodowego Odrodzenia Polski. Nie mniej można było odnieść wrażenie, że środowisko liderów LPR ma bardzo dobre samopoczucie i przeświadczone jest, że w konfrontacji ze środowiskami tworzącymi Ruch Narodowy osiągnie sukces.

Na konferencję składały się wykłady, które wygłosili: publicysta kwartalnika Polityka Narodowa Daniel Pawłowiec, przewodniczący Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin Maciej Giertych, Rafał Ziemkiewicz, prezes Stowarzyszenia Nowoczesnego Patriotyzmu i działacz PJN Robert Kuraszkiewicz, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej Marian Piłka, publicyści „Myśl.pl” i eksperci Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Marian Szołucha i Rafał Zgorzelski, oraz przedstawiciel organizatora Wojciech Wierzejski.

Niewątpliwie najważniejszym referatem konferencji było wystąpienie Rafała Ziemkiewicza. Ziemkiewicz zadeklarował, że Dmowski bliski jest mu swoją walką z postkolonialną mentalnością Polaków.

Według Ziemkiewicza Dmowski uważał, że Polacy muszą odrzucić swoje wady narodowe, by osiągnąć sukces. Ten bolesny realizm Dmowskiego w opisie Polaków był całkowicie sprzeczny z gloryfikowaniem Polaków i nie dostrzeganiem polskich wad narodowych przez Adama Mickiewicza.

Jak opisywał Ziemkiewicz realizm Dmowskiego przejawiał się też w jego przeświadczeniu, że należy obudzić tożsamość narodową w najliczniejszych w kraju masach chłopskich i robotniczych. Dla endecji ważny był postulat wszechpolski zakładający solidarność Polaków ze wszystkich warstw społecznych, odrzucenie barier klasowych i egalitaryzm, upowszechnienie dobrobytu, i odebranie przywilejów elitom. Dmowski uważał, że droga do niepodległości Polski leży w uświadomieniu klas zmarginalizowanych, ponieważ ich droga do dobrobytu biegnie przez niepodległą Polskę. Zdaniem Ziemkiewicza te postulaty Dmowskiego są aktualne i we współczesnej Polsce.

Według Ziemkiewicza współczesna Polska tak jak Polska pod zaborami jest rozdarta między dwie równie destruktywne idee. Jedną reprezentowaną przez PiS, która polega na potrząsaniu szabelką nie posiadając żadnych sił do walki, a drugą reprezentowaną przez PO, a polegającą na absolutnej lojalności wobec kolonizatorów.

Zdaniem Ziemkiewicza alternatywą dla patologii PO-PiS może być utworzenie Ruchu Narodowego na prawo od PiS. Odpowiadając na pytania z sali Ziemkiewicz uznał, że tradycja narodowej demokracji to tradycja społeczeństwa obywatelskiego, masowego zaangażowania obywateli w odpowiedzialność za kraj.

Niestety zdaniem Ziemkiewicza ta tradycja jest zapomniana. Umysłowość polskich patriotów zatruwa tradycja sanacyjna opierająca się na irracjonalnej magicznej wierze w mesjanizm wodza. Na tej mesjanistycznej patologii zbudowane jest uwielbienie dla Kaczyńskiego i PiS.

Daniel Pawłowiec w swoim referacie odkłamał czarną legendę Romana Dmowskiego. Pawłowiec ukazał katolicką tożsamość Dmowskiego i jego pogardę dla Rosji. Zdaniem Pawłowca Dmowski uważał Rosję za naturalnego wroga tożsamości polskiej, twór obcy Polsce cywilizacyjnie.

Maciej Giertych przypomniał o idei wszechpolskiej i idei zachowania tkanki narodowej obecnej w idei Romana Dmowskiego. Komentując poglądy Ziemkiewicza Giertych uznał, że potencjał dla nowej siły tkwi w PO i PiS. Giertych uznał ekstremistyczną tożsamość środowisk idących w Marszu Niepodległości za szkodliwą.

Przeciw spychaniu Ruchu Narodowego na tory ekstremizmu wypowiedział się też Robert Kuraszkiewicz. Reprezentant PJN przeciwstawił się też idei budowania społeczeństwa obywatelskiego alternatywnego wobec aparatu państwa.
Podobnie, i Marian Piłka, skrytykował środowiska tworzące Marsz Niepodległości za popadanie w radykalizm i życie przeszłością. Piłka uznał, że program przedwojennej endecji jest martwy, a jedyne co pozostało cenne to pragmatyzm polityczny Dmowskiego.

Marian Szołucha przybliżył uczestnikom konferencji poglądy gospodarcze Dmowskiego. Dmowski krytykował biurokrację rządową i samorządową, fiskalizm, zadłużanie państwa, domagał się likwidacji przymusowych ubezpieczeń społecznych, oparcia gospodarki na własności prywatnej. Szołucha zdecydowanie uznał, że w dzisiejszej Polsce nie mają sensu takie pomysły Dmowskiego jak likwidacja przymusowych składek na ZUS.

Rafał Zgorzelski w swoim referacie uznał, że i dziś Dmowski walczyłby z: biurokracją, ingerencją państwa we wszystkie dziedziny życia, socjalizmem i podporządkowaniem gospodarki interesom klik partyjnych.

Konferencje zakończył referat Wojciecha Wierzejskiego. Wierzejski przybliżył uczestnikom konferencji koncepcję narodu obecną w pismach Dmowskiego, Bocheńskiego, Jana Pawła II, kardynała Wyszyńskiego, ojców Krąpca i Woronieckiego. Innym tematem poruszonym przez Wierzejskiego była koncepcja relacji Kościoła i państwa w pismach Dmowskiego.
 
Jan Bodakowski
 
Od red.: Pomijam już inne grupy zwące się narodowymi, a nieobecne na „konferencji naukowej” i to w siedzibie sprostytuowanej komunistyczną kolaboracją Stronnictwa Demokratycznego. Zresztą w dobie III RP nadal to czyniącego pod szefostwem niesławnego przekręta, byłego prezydenta Warszawy Pawła Piskorskiego. A to niby co miałbym robić na owej konferencji? Słuchać biernie pseudoidiotycznego bełkotu neokonserwatystów? Sama moja obecność wzbudziłaby popłoch wśród prelegentów. Strach przed zadaniem konkretnego pytania, itd., itp. Kiszą się więc we własnym sosie w poszukiwaniu nowej politycznej trampoliny. Już w 2009 r. nagrałem na drugiej płycie zespołu Leszek Bubel Band piosenkę „EPITAFIUM DLA LPR”.
Epitafium dla LPR

Daremne żale i próżny trud
LPR-u nie chce już lud
na nic w sercu spóźniona trwoga
na nic żarliwa modlitwa do Boga

Ref:
Kłamczuchy, kłamczuchy, kłamczuchy, kłamczuchy, kłamczuchy, kłamczuchy kłamczuchy, kłamczuchy, kłamczuchy

Za dużo pokory dla żydowskiej diaspory
za dużo chorej żądzy władzy bez racji
za dużo chamstwa i agresji eskalacji
za dużo samych sobą fascynacji

Ref:

Za mało mózgu i narodowych idei
za mało kontroli koalicyjnych złodziei
za mało młodzieży narodowej edukacji
za mało własnych mediów i publikacji

Ref:

Daremne żale i próżny trud
LPR-u nie chce już lud
na nic w sercu spóźniona trwoga
na nic żarliwa modlitwa do Boga

                                Słowa: Leszek Bubel


 

Narodowcy biją w rodzinę Giertychów: polityczni wykolejeńcy


Maciej Giertych, Holocher, Roman Giertych, nazizm
prof. Maciej Giertych
/fot. Jan Bodakowski/
Scysja pomiędzy szefem ONR-u a rodziną Giertychów. Przemysław Holocher zarzucił Maciejowi i Romanowi Giertychom, że są „politycznymi wykolejeńcami”. - To za mało poważny człowiek, żebym się ustosunkowywał do jego słów - mówi prof. Maciej Giertych.

Zaczęło się od tego, że nestor rodziny Giertychów po Marszu Niepodległości zarzucił Młodzieży Wszechpolskiej, iż „dobrała sobie towarzystwo” - radykałów z ONR. - Ruch narodowy razem z radykałami? To przeczy istocie ruchu narodowego! Wzywam do opamiętania - pisał w „Opoce”.

Na to szef ONR Przemysław Holocher w serwisie Prawy.pl, cytując Biblię, pouczył prof. Macieja Giertycha, że nie dostrzega belki we własnym oku, a właściwie oku swojego syna - Romana.


 Giertychów logika przedziwna

- Może profesorowi Giertychowi chodziło o to, co jego ojciec (Jędrzej Giertych) zarzucał przedwojennym radykałom z ONR? Mianowicie to, że ówczesny ONR był żywiołem zbyt mało antyżydowskim - pisze Przemysław Holocher - szef ONR.

Otóż, w grudniu zeszłego roku Maciej Giertych napisał (Opoka, Nr 80):

„Dziwi, że MW tak dobrała sobie towarzystwo. Wspólny marsz jeszcze bym tolerował, ale na zakończenie wspólnie z ONR powołali nową formację „Ruch Narodowy”. Ruch narodowy razem z radykałami? To przeczy istocie ruchu narodowego! Wzywam do opamiętania”.

Pismo Święte mówi nam o dostrzeganiu drzazgi w oku bliźniego, a nie dostrzeganiu belki we własnym. Profesorowi Gierychowi przeszkadza alians z ONR-em (a z kim miałby niby być?), ale już niczego nagannego nie widzi w poczynaniach swego syna, który płaszczy się przed Michnikami, Tuskami i wszelkiej maści platfusami. Czy to jego zdaniem nie przeczy istocie Ruchu Narodowego?

A może profesorowi Giertychowi chodziło o to, co jego ojciec (Jędrzej Giertych) zarzucał przedwojennym radykałom z ONR? Mianowicie to, że ówczesny ONR był żywiołem zbyt mało antyżydowskim:

„Jedną z przyczyn rozłamu - i to jedną z głównych przyczyn - było to, że późniejsi twórcy O.N.R. domagali się złagodzenia kursu antyżydowskiego w naszym obozie my, nie mogliśmy się zgodzić” (krytyka ONR, 1938 r.)

Generalnie nie powinienem skupiać się na bycie i logice politycznych wykolejeńców, którzy zaprzepaścili szansę jaka stała przed Ligą Polskich Rodzin i zawiedli rzesze ufających im wyborców, w tym moją skromną osobę.

Pamiętam jak z niedowierzaniem obserwowałem kajanie się Romana Giertycha w Jedwabnem, oczernianie Romana Dmowskiego w Gazecie Wyborczej i stopniowe wyrzekanie się poglądów, na których Liga Polskich Rodzin została zbudowana.

Być może nie powinno się na tym wszystkim skupiać, to już przeszłość. Ale… historia jest najlepszą nauczycielką życia, więc warto wyciągać wnioski z przeszłości. Dobre drzewo nie wyda złych owoców.

Dlatego wyzwaniem współczesnego Ruchu Narodowego jest między innymi odrzucenie sekciarstwa i budowanie zgody w kręgu osób posługujących się tym samym systemem wartości.

To nie jest proste, ale trzeba na chwilę odstawić na bok dumę, i promowanie za wszelką cenę własnego sztandaru. Prawica w Polsce gubiła swoje szanse przez przeświadczenie jej liderów o posiadaniu monopolu na prawdę. Teraz po tak wielu latach niezgody i braku spoiwa, udało się porozumieć na szczycie dwóch największych organizacji narodowych.

Efektem tego porozumienia były trzy edycje Marszu Niepodległości, który gromadzi dziesiątki tysięcy ludzi. Kolejnym efektem tej zgody jest powołanie Ruchu Narodowego, który nie tylko (mam nadzieję) zmobilizuje do pracy rzesze Polaków, ale stanie się platformą dla wielu lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Już dzisiaj odbieram wiele telefonów od lokalnych liderów, którzy chcą się włączyć do wspólnej pracy. Kiedy wszystko się tak dobrze układa musimy się liczyć z pojawianiem się co jakiś czas tzw. Giertychów, którzy mają przeświadczenie o tym, że posiadają monopol na prawdę.

Być może nie powinniśmy wyprowadzać ich z tego błędu i pozwolić na bycie szczęśliwym?

Przemysław Holocher, Kierownik Główny Obozu Narodowo-Radykalnego

________
Od red. T.P.: Komentując powyższe chamskie wypociny hajlującego kierownika ONR-u wobec w końcu  narodowego seniora, warto odnieść się do słów o „odrzuceniu sekciarstwa”. Tzw. Ruch Narodowy, który tak promują przypomina zamknięty zakon. Ograniczony do MW i ONR plus w formie przysłowiowego „kwiatka do kożuszka” Artura Zawiszy, znanego już nam z przekrętów finansowych. Dodatkowo nigdy nie mającego nic wspólnego z narodowcami, a prędzej ze służbami. No i stwierdzenie jakoby MW i ONR były największymi organizacjami narodowymi jest mocno na wyrost. Przypominamy więc, że jedynym wiarygodnym testem politycznym poziomu organizacyjnego i skuteczności są wybory, ich wynik poprzedzony rejestracją wszystkich okręgów wyborczych. Tym może się pochwalić LPR i PPN

W kolejnych demaskatorskich publikacjach potwierdzają się moje słowa z pierwszej części cyklu.
________
 
Nikczemny atak! W odpowiedzi liderowi ONR

- Kilku starszych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej niezależnie od siebie poprosiło mnie, żebym, ustosunkował się do wypowiedzi lidera ONR, zamieszczonej na Prawy.pl, a opatrzonej tytułem „Giertychów logika przedziwna” - pisze Wojciech Wierzejski, dawniej poseł LPR i prezes MW, dziś wykładowca akademicki. (...)

Moja niechęć do napisania tych kilku zdań ma źródło zarówno w stylu, jak i treści przesłania Autora. Styl to prymitywny, wręcz wulgarny (od łac. vulgo - pospolicie), a treść oszczercza, zniesławiająca i kłamliwa.

Pretekstem do zaatakowania prof. Macieja Giertycha (ale także mec. Romana Giertycha) stała się wypowiedź Pana Profesora, który z życzliwym zatroskaniem zwrócił się z apelem do liderów Młodzieży Wszechpolskiej, by nie wiązali ruchu narodowego z radykalizmem i radykałami, bo to jest sprzeczne z istotą tego ruchu, jego tradycją i celami. (...)

Już samo moralne pouczanie przez młodzieńca (z powoływaniem się na słowa Pisma św.!) kierowane pod adresem Seniora Ruchu Narodowego, najwybitniejszego spośród dziś żyjących Narodowców razi swoją impertynencją. Niechże Autor wpierw zastanowi się, o kim mówi!

Pan Profesor już od najmłodszych lat jest działaczem wielce zasłużonym dla sprawy polskiej: początkowo jako harcerz i organizator harcerstwa na emigracji (hufcowy, drużynowy), potem założyciel Polish Students Club (Klubu Polskich Studentów) i szkoły sobotniej języka polskiego przy polskiej parafii w Oksfordzie (w której uczył w latach 1955–1958), następnie działacz Polskiego Klubu Studentów na Uniwersytecie Toronto (był redaktorem biuletynu klubu); publicysta w prasie emigracyjnej („Horyzonty”, „Opoka”), zajmował się kolportażem m.in. książek wydawanych przez Jędrzeja Giertycha; w latach 1986–1989 był członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Prymasowskiej, a w 1987 r. na zaproszenie Papieża uczestniczył jako świecki audytor w pracach Synodu Biskupów na temat roli laikatu w Kościele i świecie; współuczestniczył w przygotowaniu materiałów na tym Synodzie do adhortacji apostolskiej Christifideles laici ogłoszonej 30.12.1988 r. przez Jana Pawła II. (...)

Wydał wiele broszur i książek o zagrożeniach unijnych, o kwestiach moralnych i suwerennościowych oraz rozkolportował je własnym sumptem wśród polityków polskich i europejskich. To dzięki jego ofiarności rozpoczęto wydawanie dzieł Feliksa Konecznego w kraju (osobiście przewoził przez granicę, przepisywał i edytował te dzieła).

Pracy tej nie przerwał: w ubiegłym roku przetłumaczył na język angielski i wydał monumentalną „Cywilizację Żydowską” F. Konecznego. Pan Profesor całym swoim życiem i wielkim dorobkiem pisarskim oraz politycznym dał prawdziwe świadectwo wierności Kościołowi i Ruchowi Narodowemu. Przy takiej Postaci - kim jest Autor paszkwilu?

Autor zarzuca także mec. Romanowi Giertychowi, że ten z kolei rzekomo „płaszczy się przed Michnikami, Tuskami i wszelkiej maści platfusami”. Nie podaje jednak żadnych przykładów.

Od jakiegoś bowiem czasu uprawiana jest wśród radykalnych narodowców nagonka na Romana Giertycha za jego konsekwentną krytykę rządów i polityki PiS (notabene, jedyne co łączy liderów nowo powstającego „Ruchu Narodowego” to fakt, że wszyscy oni zarówno w 2010, jak i w 2012 głosowali w wyborach na kandydatów PiS).

Nikt tu przed nikim oczywiście się nie „płaszczył”. Nikt też ze swoich poglądów się nie wycofywał, co wie każdy, kto dokładniej przeczytał wypowiedzi mec. Romana Giertycha, czy obejrzał z uwagą jego wystąpienia w telewizji.

Nie było także żadnego kajania się w Jedwabnem, ani oczerniania Dmowskiego, ani stopniowego wyrzekania się poglądów. Autor wie to doskonale, więc celowo nie podaje żadnych przykładów, które można by łatwo sfalsyfikować.

Intencja Autora jest aż nadto czytelna: zamierza on zbudować jakąś nową formację polityczną w radykalnej opozycji do dorobku i poglądów prof. Macieja Giertycha i mec. Romana Giertycha. Ma do tego pełne prawo.

Nie ma jednak prawa do obrażania kogokolwiek w imię swoich wybujałych ambicji (wybujałych, bo jak na razie Autor-lider nie przeprowadził ani jednej skutecznej kampanii wyborczej).

Pisanie o „wykolejeńcach politycznych”, czy „tzw. Giertychach” dyskwalifikuje Autora jako potencjalnego już nawet nie lidera, ale po prostu polityka, któremu można zaufać. Z taką postawą cały projekt polityczny Autora z góry skazany jest na klęskę.
dr Wojciech Wierzejski

_______
Od red: Pan Wierzejski zapomniał dodać, że wspomniana „Rada Prymasowska”, której członkiem był Maciej Giertych, to kolaborancki potworek czasów dyktatury „jaruzelszczyzny”. Często ten haniebny epizod jest Maciejowi Giertychowi przypominany. I słusznie, bowiem to w tamtych czasach można było się wykazać godną postawą, której mu zabrakło. Dorobek naukowy prof. Giertycha nie tylko ten jeden raz rozminął się z jego czynami. Przypomnę więc, że LPR powstała w wyniku oszustwa, gdy bez wiedzy i zgody statutowych władz Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego dosłownie w formie puczu przemianowano je właśnie na LPR. Wkrótce na łamach TP na podstawie pozyskanych akt sądowych przypomnę to oszustwo! Natomiast haniebne wyczyny Romana Giertycha m.in. w Jedwabnem są także powszechnie znane. Te i inne wielokrotnie były publikowane na łamach TP.
Leszek Bubel
 

Reasumując, powyższe zachowanie obu zwaśnionych stron widzących w sobie konkurencję, można skwitować słowami: JEDNI WARCI DRUGICH!

Całe to „narodowe” zakonne towarzycho, zbyt zajęte jest własnymi karierami, aby zaprzątać sobie głowę walką o dobre imię Romana Dmowskiego. Tym tabunom wodzów, „autorytetów”, no i prawników wycierających sobie gęby Panem Romanem Dmowskim, prężących się pod jego pomnikiem! Oto czym się różnimy. Otrzymałem właśnie odpowiedź prokuratury, na którą nawet nie przysługuje mi zażalenie (tutaj). Nawet jako prezesowi Stronnictwa Narodowego, którego Roman Dmowski był założycielem. W myśl bowiem obowiązującego poststalinowskiego zapisu prawnego, nie jestem osobą pokrzywdzoną! Spełniłem jednak swój obowiązek.
Leszek Bubel

Ziemkiewicz na grillu u Giertycha
 Prawica w szoku!

Prawicowe media z niepokojem doniosły, że Rafał Ziemkiewicz był na grillu u Romana Giertycha. Czy to tylko zwykła towarzyska wizyta, czy może coś więcej?

Oprócz Ziemkiewicza na imprezie Giertycha byli między innymi: Ryszard Kalisz(!), Kazimierz Marcinkiewicz czy inny konserwatywny publicysta, Marcin Wolski. Dla wielu sympatyków polskiej prawicy, ta wiadomość jest prawdziwym szokiem, wszak to sam Ziemkiewicz pisał, że Giertych został wyznaczony przez establishment do budowy koncesjonowanej prawicy zwalczającej Prawo i Sprawiedliwość.

To sam Ziemkiewicz razem z innymi publicystami „Gazety Polskiej” wyśmiewał się z metamorfozy Giertycha, który z najgorszego ministra edukacji, przeciw któremu „Gazeta Wyborcza” organizowała szkolne protesty przemienił się w akceptowalnego endeka. To właśnie między innymi z tego powodu Rafał Ziemkiewicz nie poszedł w marszu Komorowskiego razem z Giertychem w Święto Niepodległości. Poza tym Ziemkiewicz opisuje się jako „dziennikarz opozycyjny” - opozycyjny wobec strasznego rządu Donalda Tuska.

Inaczej Roman Giertych, który dzisiaj należy do szeroko rozumianego obozu rządowego i z tej pozycji atakuje przyjaciół Ziemkiewicza z „Gazety Polskiej”.

Pomimo tych różnic; są również elementy, które obydwu panów łączą. Najważniejszym z nich jest, najdelikatniej mówiąc sceptycyzm wobec Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego. Wbrew temu, iż Ziemkiewicz jest określany mianem „pisowskiego dziennikarza” nie jest on jednak sympatykiem tej partii. Na jednym ze spotkań promujących jego ostatnią książkę („Myśli nowoczesnego Endeka”) Ziemkiewicz powiedział, że ma nadzieję, iż powstanie nowa siła na prawicy.

Jaka to ma być siła? Oczywiście odwołująca się do testamentu Romana Dmowskiego, który jest centralną postacią „Myśli nowoczesnego endeka”, Jana Ludwika Popławskiego czy Zygmunta Balickiego. To ma być reaktywacja endecji. To jest ten drugi element, który łączy Ziemkiewicza oraz Giertycha. Obaj są potomkami działaczy Narodowej Demokracji i chcą pielęgnować tradycje swoich dziadów. Pisałem już ostatnio, że książka Ziemkiewicza „Myśli nowoczesnego endeka” jest manifestem nowej partii, która ma powstać w negacji do PiS i PO; ma być ugrupowaniem „nowoczesnych endeków”.

Zresztą Giertych w słynnym wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” powiedział, że planuje stworzyć nową partię; czeka tylko na swój czas. Grill to dobre miejsce, aby tą sprawę umówić, nieprawdaż?
(OT)
następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 13 gości