Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow kronika prześladowań arrow Kronika prześladowań arrow Proces Bubla ws. kampanii UE może ruszyć za dwa miesiące
Proces Bubla ws. kampanii UE może ruszyć za dwa miesiące | Drukuj |
Najwcześniej za dwa miesiące ruszy ponowny proces Leszka Bubla, oskarżonego o nawoływanie do antysemityzmu w spotach wyborczych z kampanii referendalnej ws. UE. W piątek sąd odroczył sprawę, bo chce jeszcze zbadać poczytalność oskarżonego.
Sprawa dotyczy spotu z 2003 r., gdy komitety wyborcze prezentowały w mediach materiały reklamowe w kampanii przed referendum akcesyjnym.
3 czerwca 2003 r. na antenie TVP w bloku audycji referendalnych firmowane przez Bubla Polskie Stowarzyszenie „Nie dla Unii Europejskiej” wyemitowało spot, zaczynający się od hasła: „to im zależy, aby Polacy poszli do referendum”. Na ekranie przedstawiono wtedy brodatego mężczyznę w czarnym kapeluszu i czarnym płaszczu. Wypowiada on słowa: „przed wojną 30 procent kamienic należało do nas. Obecnie Polska przeszkadza skutecznie w rewindykacji naszego majątku. Wierzymy, że to się zmieni po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Będziemy mogli odzyskać nasze kamienice i dlatego 7 i 8 czerwca mówimy tak dla Unii Europejskiej”.

Następnie na ekranie pojawił się Bubel mówiący, że jest prezesem stowarzyszenia oraz redaktorem naczelnym gazety, która publikuje teksty na temat zagrożeń związanych z przystąpieniem Polski do UE. Po napisie: „nie dla UE to tak dla Polski, co każdy Polak powinien wiedzieć o UE” następuje słowny komentarz reklamujący tygodnik Bubla - „Piszemy o sprawach, o jakich inni boją się nawet pomyśleć”. W publicznych wypowiedziach Bubel określał się mianem „naczelnego antysemity RP”.

Bubel w informacji dla mediów o piątkowej rozprawie podał, że „zaskarżony spot z Żydem w roli głównej” został wyprodukowany przez Jacka Kurskiego - ówczesnego szefa kampanii medialnej LPR, dziś w PiS „oraz przy udziale Romana Giertycha i Zygmunta Wrzodaka, przekazany nieodpłatnie Leszkowi Bublowi”, który wyemitował go w TVP w ramach darmowych bloków referendalnych. Bubel chce, by Kurski, Giertych i Wrzodak zeznawali w jego procesie.

Spytany o to w piątek przez PAP Kurski przyznał, że pamięta ten spot, który „wpłynął do montażowni”. Mówił, że wtedy wiele osób przynosiło różne materiały. „Myśmy nie zdecydowali się go wyemitować, uznając, że jest antysemicki. A siedzącemu w montażowni obok Bublowi tak się on spodobał, że to on postanowił go wyemitować. Taka jest między nami różnica” - mówił Kurski PAP. Podkreślił, że nigdy nie zdecydowałby się na wyemitowanie takiego spotu, bo nie jest antysemitą, podobnie jak nie są nimi, jego zdaniem, ani Wrzodak, ani Giertych. „Antysemityzm wyklucza z cywilizacji” - dodał.

Proces ma swoją historię, bo Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa we wrześniu zeszłego roku umorzył ten proces, uznając, że wypowiedzi Bubla ze spotu mieściły się w ramach przysługującego mu prawa swobody wypowiedzi, które wynika z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Sąd nie dopatrzył się w nim cech nawoływania, nakłaniania czy podżegania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych lub wyznaniowych, za co grozi do 2 lat więzienia.

Sąd odwoławczy uchylił to orzeczenie i nakazał powtórzyć proces w I instancji. W piątek sąd podjął kolejną próbę jego rozpoczęcia (w sierpniu się to nie udało, bo Bubel się nie stawił). Na przeszkodzie stanęła jednak kwestia związana z koniecznością zbadania poczytalności oskarżonego.
Na początku rozprawy sąd sprawdził dane Bubla (50 lat, z zawodu jubiler, jak powiedział - od 17 lat wykonuje zawód dziennikarza, jest redaktorem naczelnym sześciu ogólnopolskich gazet i zarabia miesięcznie 2 tys. zł).
Potem zwykle sąd pyta o karalność i o to, czy był leczony psychiatrycznie. Bubel przyznał, że jest karany, a gdy chodzi o leczenie, oświadczył, że „raz do roku jest nękany przez prokuraturę i wzywany na badania psychiatryczne”. Twierdził, że wezwania docierają do niego po terminie i gdy się tak kiedyś stało, został zatrzymany przez ABW i odwieziony do Tworek. „I zaraz cała Polska o tym wiedziała, urządzano konferencje prasowe” - mówił.

W tej sytuacji prokurator wniósł w piątek przed sądem, by Bubla przebadać także w tej sprawie - w związku z tym, że już wcześniej była badana jego poczytalność. „Protestuję! Może pana prokuratora przebadać?! To jest właśnie to nękanie, to są odgórne zalecenia od Ziobry i jego zastępcy Engelkinga!” - wykrzykiwał Bubel. Jego obrońca Iwona Zielinko uznała, że nie ma potrzeby dodatkowych badań, bo „poczytalność Bubla nigdy nie była kwestionowana”. Sąd odroczył proces do 27 listopada. Do tego czasu zbierze informacje o wynikach badań Bubla w innych sprawach i zdecyduje, czy zamówić kolejną opinię biegłych psychiatrów. Niezależnie od tej sprawy, Bubel ma wiele innych spraw karnych i cywilnych o szerzenie antysemityzmu w publikacjach, czy na plakatach. Białostocka prokuratura okręgowa, która zarzuca mu podobne przestępstwa rozważała nawet wystąpienie o delegalizację Polskiej Partii Narodowej Bubla.
W wyborach prezydenckich z 2005 r. Bubel zajął 10. miejsce na 12. kandydatów, zdobywając w całym kraju 19 tys. głosów - 0,13 proc.
PAP
Od red.: Sąd skierował Leszka Bubla na kolejne badania psychiatryczne w siedzibie sądu (!) w dniu 9 listopada 2007 r. Wyznaczył także termin rozprawy, która odbędzie się 27 listopada o godz. 9.00, w sali nr 215 w gmachu sądów przy Al. Solidarności 127 w Warszawie.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 16 gości