Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Podejrzane geszefty arrow Złoto akcentów
Złoto akcentów | Drukuj |
Ekscentryczny miliarder Aleksander Gudzowaty stawia na wzgórzu w Jerozolimie Monument Tolerancji. Ideę pochwalił legendarny burmistrz miasta Teddy Kollek, a wspiera ją prezydent Izraela Szymon Peres.
Za Pałacem Komisarza w Jerozolimie pyszni się najwyższe wzgórze miasta, najlepszy punkt widokowy Armon Hanatziv. Skarb po prostu. Niebawem ów skarb wzbogaci się o niebanalny akcent za sprawą Aleksandra Gudzowatego, miliardera zwariowanego na punkcie tego miasta, leżącego „najbliżej Stwórcy”.
W 1967 roku na wzgórzu, które przyjęło nazwę pałacu, nic się nie działo. Po wyzwoleniu i scaleniu Jerozolimy, dynamiczny burmistrz, Teddy Kollek, legendarny ojciec miasta przez 28 lat, postanowił wykorzystać Armon Hanatziv widokowo i zbudował wiodącą nań promenadę. Zrealizował to pod auspicjami potężnej i wpływowej Jerusalem Foundation. Przybywa tu dziś tysiące turystów, pielgrzymów i mieszkańców Izraela, by podziwiać miasto.
Podziwia je prof. Czesław Dźwigaj, artysta rzeźbiarz z krakowskiej Akadamii Sztuk Pięknych.
Niech pan spojrzy - zatacza ręką. - Z jednej strony złoto kopuły Meczetu Skały, z drugiej złoto kopuł cerkwi Marii Magdaleny na Górze Oliwnej, a my - tu, pośrodku tych złotych akcentów. Czyż nie było oczywistością, że i tu powinien powstać jakiś ważny symbol w tej samej tonacji? Coś, co Jerozolima bez trudu mogłaby przyjąć za swoje własne...

Peres w świątyni Gudzowatego

Aleksander Gudzowaty, obliczany na przynajmniej miliard dolarów, epatuje przywiązaniem do poszukiwań filozoficzno-religijnych. W swej rezydencji w podwarszawskim Mariewie zbudował kopię piramidy egipskiej, w której regeneruje się fizycznie i psychicznie. Wystawił tam także swoją świątynię ekumeniczną, wyrażającą absolutną równość religii i wyznań oraz duchowości osób niewierzących wobec Absolutu. Konsoliduje go ona i integruje duchowo. Gościł w niej wiele znanych postaci. Jedną z nich był Szymon Peres, izraelski mąż stanu (rodem z Polesia i Warszawy), laureat Pokojowej Nagrody Nobla, który w swym kraju był już wszystkim, a od niedawna jest prezydentem. Świątynia obu dżentelmenów zbliżyła do siebie. Gudzowaty został członkiem Rady Gubernatorów Centrum Pokoju Peresa. Postanowił coś zrobić dla Jerozolimy.

Jerozolima daje wzgórze
Gudzowaty uznał, że ze świętego miasta powinien zostać nadany uniwersalny komunikat. Ponieważ nie jest to możliwe w sferze religijnej, można spróbować szukać normy w obszarze etyki i moralności.

- Taką szlachetną normą moralną jest tolerancja... Może ułatwić współistnienie ludzi na świecie, zapobiec konfliktom, złagodzić każdą agresję, i ludzi, i systemów, i kapitału... Powinien powstać trwały symbol ożywiający skojarzenia, który przypominałby potrzebę tolerancji. Mam nadzieję, że pomoże on stworzyć coś w rodzaju mody na tolerancję. Moda, a nie tylko obowiązek - powiada Gudzowaty.
Wykoncypował, że ilustracją tej idei może być roztrzaskana kolumna pochodząca z dowolnej świątyni, dowolnej religii, która rozpada się na pół, ale nie rozpada się doszczętnie, ponieważ z rozpadliny wyrasta drzewo, które ją spaja. Biznesmen przyszedł z tym do artysty. Wybrał Czesława Dźwigaja, rzeźbiarza znanego m.in. z ponad trzydziestu pomników Jana Pawła II, jakie postawił w Polsce i poza nią.
- Pomysł mnie zafascynował. Wymagał jednak jakiejś puenty. Chodziło nie tylko o to, żeby ta kolumna nie rozpadła się w drobiazgi, ale coś więcej się z tej konstrukcji kamienia i drzew wyłoniło. Przyszedł mi do głowy złoty owoc tolerancji. Kulista forma wyłaniająca się z korony drzewa. Aleksander Gudzowaty szybko to zaakceptował - mówi rzeźbiarz.

Gudzowaty zapoznał Peresa z projektem. Następnie burmistrza Jerozolimy Uri Lupolianskiego i Ruth Cheshin, panią prezydent Fundacji Jerozolimskiej, sojuszniczkę Teddy’ego Kolleka w nadawaniu miastu światowego blasku. Aleksander Gudzowaty przeprowadził rozmowy z przywódcami Autonomii Palestyńskiej, prezydentem Mahmudem Abbasem i premierem Ahmedem al Qurei, prezentując im projekt i pytając o zdanie. - Nie mogło być inaczej, skoro monument ma stanąć na ziemi należącej także do Palestyńczyków - mówi.
Wszyscy do idei odnieśli się z wielką życzliwością. Zaczęły o nim informować media izraelskie z „Jerusalem Post” na czele.

- Otrzymaliśmy trzy lokalizacje - mówi Dźwigaj. - Było jednak jasne, że najlepsza jest ta na Armon Hanatziv i nad nią rozpoczęła się nasza intensywna praca. Było to nie tylko wykonanie samego monumentu, ale także zaprojektowanie terenu na szczycie wzgórza o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Rozpoczęliśmy współpracę ze znanym architektem Shlomo Aronsonem. Wokół monumentu powstanie park. Oprócz drzew i krzewów będą w nim kamienne tablice, na których miasta z całego świata będą mogły wyrażać solidarność w tolerancji. Dwoma pierwszymi będą Kraków i Wrocław.

Wyścig z koszernością
Monument dopłynął już z Polski do Izraela. Trwają już prace na szczycie Armon Hanatziv. Doglądający ich i spędzający tam całe dnie prof. Dźwigaj mówi:
Wyścig idzie i z czasem, i z... koszernością. Zgodnie z nakazem czystości, ziemia co siódmy rok ma odpoczywać. Nie wolno z niej ani zbierać, ani w niej sadzić. Siódmy rok cyklu rozpoczyna się wraz z tegoroczną Rosz Haszana, nowym rokiem żydowskim 12 września br. Do tego dnia muszą zostać zakończone wszelkie nasadzenia drzew, krzewów i zieleni. Inaczej żaden rabin nie uzna projektu za koszerny. Dlatego śpieszymy się.

Odsłonięcie pomnika nastąpi 16 października br. Będzie, podobnie jak wszystko w tym projekcie, niebanalne.
Gudzowaty: - Szczególna rola została wyznaczona dzieciom. Już na początku uroczystości pięćset dzieci żydowskich, palestyńskich i chrześcijańskich zajmie miejsce wokół pomnika. Odsłonięcia dokona dwójka czterolatków - palestyńska dziewczynka oraz żydowski chłopiec. To rodzaj demonstracji wobec polityków i ilustracja oczekiwań od nich zrozumienia, że cokolwiek będą robili w przyszłości, to muszą pamiętać o dzieciach. Dzieci jeszcze nie znają zła. To nadrzędna reguła określająca obowiązki polityków na całym świecie. I apel do nich o otrzeźwienie...
Pisarka Ilona Dworak-Cousin, przewodnicząca Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska jest podekscytowana projektem Monumentu Tolerancji:
- To wspaniałe wydarzenie. Buduje nowe relacje polsko-izraelskie i polsko-żydowskie. Jest powodem do dumy Żydów polskich w Izraelu i jeszcze raz pokazuje ich znaczenie w historii tego kraju. Postaramy się, aby zarówno Aleksander Gudzowaty, jak i Czesław Dźwigaj odczuli naszą gościnność.

Jesteśmy z nich dumni!

Kiedy o to samo chciał zapytać Ambasadę RP w Tel Awiwie dziennikarz „Jerusalem Post”, nieoficjalnie usłyszał, że polska placówka... nie bierze udziału w tym wydarzeniu. Nie dowierzając, usiłowaliśmy zapytać o to attache prasowego ambasady Piotra Drobniaka. Okazało się jednak, że jest on w... Warszawie. Reszta personelu udała się celebrować szabas.
Robert Racot „Angora” nr 34 (26.VIII.2007)

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


ZOBACZ!
Encyklopedia jest stale rozbudowywana
Czekamy na Wasze propozycje Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 8 gości