Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Nie dla UE arrow Nie dla UE arrow Największe absurdy w Unii Europejskiej
Największe absurdy w Unii Europejskiej | Drukuj |
Wyniki konkursu 2007
Wymogi sanitarne dla bacówek, konieczność posiadania zaświadczenia o umiejętności wspinania się na drzewa oraz ograniczenie nazwy “marmolada” tylko dla produktów z owoców cytrusowych - to przepisy unijne, które wskazali zwycięzcy konkursu “Największy absurd w Unii Europejskiej”.

Konkurs po raz trzeci zorganizował poseł Parlamentu Europejskiego z ramienia LPR Mirosław Piotrowski. W piątek w jego biurze poselskim w Lublinie zwycięzcy otrzymali nagrody, które ufundował Piotrowski. On sam nie zasiada w jury. Tworzą je lubelscy dziennikarze i naukowcy.

Piotrowski powiedział, że konkurs ma charakter edukacyjny, bo wyszukanie absurdu w UE, łączy się ze zdobyciem wiedzy o jej strukturach, organizacji a czasem wymaga także śledzenia wypowiedzi polityków UE. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Od czasu kiedy zostaliśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej musimy dostrzegać nie tylko profity z tego płynące, ale także mankamenty - powiedział Piotrowski.

Przewodniczący jury rektor Wyższej Szkoły Ekonomi i Innowacji w Lublinie, prof. Marek Żmigrodzki podkreślił, że jury promowało prace rzetelnie udokumentowane, wskazujące na konkretną regulację prawną czy wydarzenie w Unii Europejskiej i wykazujące jego absurdalność lub śmieszność. Nie mogła to być jakaś zasłyszana plotka - zaznaczył.

Pierwsza nagrodę, czyli wycieczkę do Strasburga i aparat fotograficzny, przyznano Adamowi Białkowi z Ostrowa Wielkopolskiego za zgłoszenie przepisów dotyczących wymogów sanitarnych dla bacówek, w których górale robią oscypki - bacówki powinny być wyłożone glazurą, wyposażone w umywalnie z ciepłą i zimną wodą a w oknach mieć zainstalowane siatki przeciw owadom.

Przyznano także cztery wyróżnienia, m.in. Arturowi Lisowi z Karwowa k. Opatowa, który zgłosił propozycję zakazu wyprzedzania pojazdów przez kierowców tirów, co miałoby zmniejszyć liczbą śmiertelnych wypadków drogowych.
Na konkurs wpłynęło około 100 prac z całego kraju.

WYNIKI KONKURSU
Kapituła konkurs na opis lub udokumentowanie wydarzenia lub/i wypowiedzi zasługujących na miano „Największego absurdu w Unii Europejskiej”.
Po burzliwych obradach, przyznała trzy nagrody oraz pięć wyróżnień (w tym dwa specjalne).

Pierwsze miejsce przyznano:
Adamowi Białkowi z Ostrowa Wielkopolskiego
Za zgłoszenie dotyczące wymogów dla bacówek,
„ … bacówki w glazurze – górale, którzy je wytwarzają powinni zadbać o higienę. Ich placówki muszą mieć umywalnie z ciepłą i zimną wodą, WC, ściany pokryte glazurą i siatki przeciw owadom oknach. (czekamy z niecierpliwością by na własne oczy ujrzeć glazurę w bacówce w dolinie Kościeliskiej)..."

Drugą nagrodę dostał:
Tomasz Pęksa z Lublina
Za zgłoszenie regulacji unijnych z 1982 r zgodnie z którymi marmoladę można wytwarzać tylko z owoców cytrusowych
„ … Moim zdaniem warto dbać o to, aby społeczeństwo krajów członkowskich UE znało obowiązujące na jej terenie prawo by uniknąć wielu przykrych sytuacji na przykład takich jak w życiu Johana Thiery'ego, któremu groziło więzienia za sprzedawanie morelowej marmolady. Okazało się, że na określenie "marmolada" zasługują jedynie wyroby wykonane z owoców cytrusowych. Unijne prawo potwierdził rzecznik Komisji Europejskiej stwierdzeniem "Prawo jest prawem." I warto zapoznać sicze wszystkimi aktami prawnymi obowiązującymi w Unii aby nie znaleźć się w podobnej sytuacji. ..”

Trzecie miejsce otrzymała:
Marta Skotnicka z Zielonej Góry
Przez pierwsze 40 lat istnienia wspólnot europejskich wydano około 10 tys. aktów prawnych, po roku 1997 już prawie 12 tys. Mają one ponad 85 tys. stron. UE zaczyna się zajmować rzeczami mało istotnymi a oto przykład na tle tysiąca innych:
Zgłoszenie dotyczące konieczność posiadanie zaświadczenia o posiadaniu umiejętności wspinania się na drzewa.
„…Inżynier elektronik, Chris Baker, dostał zlecenie zamontowania na drzewie kamery telewizyjne , która miała obserwować parę orłów. Przyglądali się tej czynności urzędnicy, jeden z nich zapytał Chrisa czy posiada zaświadczenie o posiadaniu umiejętności wspinania się na drzewa. Gdy Chris zaprzeczył, został od razu ściągnięty z drzewa i ściągnięto z daleko wykwalifikowanego wspinacza po drzewach ,który posiadał takie zaświadczenie. Wg takiego zaświadczenia należy ćwiczyć na "drzewie wg standardów unijnych…" ( Sunday Telegraph)

Wyróżnienia przyznano:
Sylwii Zając
„… Wymóg zlikwidowania kantów między ścianami a podłogą w szkolnych kuchniach …”
Arturowi Lisowi z Karwowa k/Opatowa
„Raport PE w sprawie zalecenia, by od 2010 r. zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków o połowę” wśród pomysłów znajduje się zakaz wyprzedzania pojazdów przez kierowców tirów.
Agacie Jurczyk ze Strzegomia
„… Interpretacja przepisów UE dotyczących dopłat za uprawnianie ziemi osób, które bezprawnie zajmują czyjeś grunty …”
„…Każdy z rolników wie, że dotacje może otrzymać tylko od gruntów rolnych, więc jeżeli ktoś zdecydował się na obsianie kawałka ziemi może się starać o dopłatę. Polscy rolnicy wykorzystują nieścisłość i starają się o przysługujące im dotacje… Zgodnie z unijnymi przepisami, dopłata to zwrot kosztów poniesionych przez tego, kto uprawia ziemię – tłumaczy Włodzimierz Główczyński, dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Nie przysługuje właścicielowi pola, ale temu, kto je użytkuje – argumentuje. Ale Agencja nie sprawdza, czy rolnik ma prawo do zajęcia ziemi. Wystarczy jej odpowiednie oświadczenie zainteresowanego. – Sprawy własnościowe rolnicy muszą rozwiązać już między sobą. My w to nie wnikamy – dodaje dyrektor… Urzędnicy ARiMR twierdzą ,że na jeden kawałek pola wnioski o dotacje składa nawet pięciu rolników. Więc spokojnie możemy obsiać pole sąsiada i..złożyć wniosek o dopłatę. Taki incydent miał miejsce w okolicach Wrocławia. Dochodziło do wielu oszustw, przeprowadzona kontrola wykazała m.in., że wielkość pola jest często zawyżona lub na miejscu, na którym ma się znajdować pole stoją budynki, biegnie droga, płynie rzeka lub … znajduje się wiejski cmentarz!.…”.

wyróżnienie specjalne przyznano:
Lechowi Maziakowskiemu z Waszyngtonu,
oraz Prywatnemu LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Skład Kapituły:
1. Przewodniczący - prof. dr hab. Marek Żmigrodzki, JM Rektor Wyższej Szkoły Ekonomi i Innowacji w Lublinie
2. dr Michał Gołoś - JM Rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie
3. Wojciech Sumliński – redaktor tygodnika Wprost
4. Tomasz Rakowski– dyrektor TVP 3 Lublin
5. Mariusz Hamerski - wydawca gazety Nasze Miasto Lublin
Za: Strona internetowa Biura Poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, prof. Mirosława Piotrowskiego

Po raz kolejny pochwalając pomysł prof. Piotrowskiego za ukazywanie absurdów Unii Europejskiej (a największym absurdem jest sama Unia...), chcielibyśmy pogratulować zwycięzcom i uczestnikom konkursu, w tym p. Lechowi Maziakowskiemu za otrzymanie Specjalnego Wyróżnienia.« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


ZOBACZ!
Encyklopedia jest stale rozbudowywana
Czekamy na Wasze propozycje Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 10 gości