SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow NSZ arrow Zamordowani żołnierze NSZ
Zamordowani żołnierze NSZ | Drukuj |


Ppłk Stanisław Kasznica „Przepona”, „Wąsowski”. W konspiracji od 1939 w Organizacji Wojskowej Związek Jaszczurczy. Członek władz Komisariatu Cywilnego i Służby Cywilnej Narodu. W NSZ-ONR od lipca 1944. Szef Wydziału I [organizacyjnego] Dowództwa, od września 1944 Komendant Okręgu VIII [Częstochowa]. Od kwietnia 1945 inspektor Obszaru zachodniego. Szef Rady Inspektorów NSZ, od sierpnia 1945 p.o. dowódcy NSZ-ONR. Aresztowany przez UB 15 lutego 1947. Skazany na karę śmierci 2 marca 1948. Zamordowany w więzieniu mokotowskim 12 maja 1948.W sierpniu 1945 przedostał się na Zachód zagrożony aresztowaniem przez UB Komendant NSZ gen. „Bogucki”. W okresie do listopada 1945 NKWD i UB aresztowały większość kadry dowódczej tej organizacji. Szefem tzw. „Rady Inspektorów” i p.o. Komendanta Głównego NSZ został ppłk Stanisław Kasznica „Przepona”, wokół którego została zorganizowana siatka wywiadu i propagandy. „Przepona” utrzymał przez wiele miesięcy ścisłe kontakty z ośrodkiem politycznym NSZ w amerykańskiej strefie okupacyjnej Niemiec, gdzie stacjonowała „Brygada Świętokrzyska”. Jesienią 1946 podporządkował się wraz z pozostałymi w konspiracji resztkami struktur NSZ, Komendzie Głównej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Obok NSZ-ONR działała organizacja NSZ-SN, wywodząca się z tej części NSZ, która w 1944 podporządkowała się Armii Krajowej. Po jej rozwiązaniu w styczniu 1945 liczne struktury NSZ-AK nie zaprzestały działalności, powracając do nazwy NSZ. Tak było na Podlasiu i Lubelszczyźnie [tam powstała Tymczasowa Narodowa Rada Polityczna Ziem Wschodnich, która 6 lipca 1945 podporządkowała się Komendzie Głównej NZW] – oraz na Kielecczyźnie.

Płk pil. Piotr Abakanowicz „Barski”, „Grey”, „Grządziel”. Od maja 1944 w NSZ-ONR, Komendant Okręgu IB [Warszawa-Powiaty]. Od października 1944 do sierpnia 1945 szef sztabu Dowództwa NSZ-ONR, następnie Komendant Obszaru Południe. Aresztowany przez UB w październiku 1945, skazany na karę dożywotniego więzienia. Zmarł 1 czerwca 1948 w więzieniu we Wronkach na skutek pobicia przez strażnika.
W rzeczywistości struktury te były częścią Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, o czym świadczą zachowane dokumenty organizacyjne. Ponadto w krajach działały liczne grupy zbrojne, nawiązujące w nazwie do Narodowych Sił Zbrojnych, które nie miały bliższych powiązań z dowódcami NSZ-ONR i NSZ-SN, np. oddział mjr. Antoniego Żubryda „Zucha”. Okresem największej aktywności oddziałów partyzanckich NSZ były lata 1945-1946. Do największych sukcesów zaliczyć należy walkę z grupą operacyjną NKWD pod Kotkami w pow. Busko-Zdrój, stoczoną 28 maja 1945 przez oddział por. Stanisława [Zbigniewa] Sikorskiego „Jaremę”. Ze strony NSZ poległ dowódca oddziału i kilku żołnierzy [NKWD w swym raporcie podało liczbę 22 zabitych i 11 rannych członków NSZ].

Najdłużej działającym zgrupowaniem NSZ-ONR był tzw. VII Okręg dowodzony przez kpt. Henryka Flamego „Grota”, „Bartka”. W wyniku prowokacji UB około 200 jego żołnierzy zostało ujętych, a następnie zamordowanych bez sądu we wrześniu 1946 w okolicach Łambinowic pod Opolem, w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Kpt. Henryk Flame „Bartek”, „Grot”. Przed wojną instruktor-pilot w 2. pułku lotniczym. Podczas działań wojennych 1939 zestrzelony przez Niemców. W czasie okupacji w NSZ, m.in. Komendant Powiatu Cieszyn. W latach 1944-1945 w NSZ-AK. Od wiosny 1945 dowódcaca zgrupowania partyzanckiego NSZ i Komendant Okręgu VII NSZ. Kilkanaście oddziałów zgrupowania – łącznie ok. 400 żołnierzy – pod jego dowództwem stoczyło w latach 1945-1947 ponad 240 walk z grupami operacyjnymi UB i KBW na terenie Podbeskidzia. 3 maja 1946 jego zgrupowanie opanowało Wisłę, w której NSZ odbyło kilkugodzinną defiladę. Od lipca 1946 w jego oddziale działali agenci UB, którzy we wrześniu tego roku doprowadzili do likwidacji ok. 200 żołnierzy NSZ w Łambinowicach. Po zerwaniu kontaktów z NSZ „Bartek”nawiązał współpracę z NZW, w ramach którego działał do marca 1947. Współpracował również ze zgrupowaniem „Ognia” i śląskim baonem KWP „Wędrowiec”. Ujawnił się wraz z częścią swoich struktur w marcu 1947. 1 grudnia tego roku został skrytobójczo zastrzelony przez funkcjonariusza MO Rudolfa Dudka w Zabrzegu k. Czechowic.

Wobec NSZ komuniści dopuszczali się przeróżnych prowokacji, także w okresie okupacji niemieckiej. Na przykład oddziały Gwardii Ludowej [GL] i Armii Ludowej [AL] dokonywały napadów bandyckich i rabunkowych, pozostawiając w miejscu przestępstw swoiste „wizytówki”: gazetki NSZ i fałszywe „pokwitowania”, wystawione jakoby na tę organizację. Metodę taką stosowali także po wojnie funkcjonariusze MO i UB – dane na temat podobnych akcji zawarte są nawet w dokumentach sądowych PRL. Na konto działalności NSZ zaliczono także wymordowanie 6 czerwca 1946 mieszkańców ukraińskiej wsi Wierzchowiny [pow. Krasnystaw], choć okoliczności tej zbrodni wskazują, że była ona dziełem komunistów. Nigdy bowiem w PRL nie usiłowano jej wyjaśnić i postawić sprawców przed sądem. Mimo propagandy komunistycznej, zohydzającej tę oskarżoną o najpotworniejsze zbrodnie organizację, do jej nazwy nawiązywały liczne samodzielne antykomunistyczne organizacje młodzieżowe w zasięgu lokalnym, które powstawały na terenie kraju do początku lat 50-tych.

Antonii Żubryd. Od zimy 1939 współpracownik wywiadu sowieckiego. W listopadzie 1941 aresztowany przez Gestapo, we wrześniu 1943 skazany przez niemiecki sąd doraźny na karę śmierci. Uciekł z miejsca egzekucji. Jesienią 1944 wstąpił do UB, gdzie został zastępcą szefa PUBP w Sanoku. Utrzymywał kontakty z podziemiem antykomunistycznym. Zagrożony aresztowaniem, w czerwcu 1945, po uprzednim uwolnieniu więźniów z PUBP, wraz z kilkoma współpracownikami „poszedł do lasu”. W odwecie UB aresztowało jego żonę, teściowa i kilkuletniego synka. W odpowiedzi oddział „Żubryda” zlikwidował szefa PUBP w Sanoku, a następnie opanował posterunek MO w Haczowie, biorąc do niewoli jego załogę. „Żubryd” zagroził nowo powołanemu szefowi PUBP w Sanoku, że jeżeli nie wypuści jego bliskich, milicjanci ostaną rozstrzelani. Groźba poskutkowała. Już w partyzantce mjr Żubryd nawiązał kontakt z NSZ. Stanął na czele kilkudziesięcioosobowego oddziału, który działał na terenie pow. Sanok. Oddział nosił nazwę samodzielny Batalion Operacyjny NSZ „Zuch”. Stoczył wiele zwycięskich potyczek z grupami operacyjnymi NKWD, UB i KBW. Przeprowadził także szereg akcji likwidacyjnych. Broniąc ludności polskiej, „żubrydowcy” kilkakrotnie walczyli z oddziałami UPA. Mjr Żubryd został zamordowany wraz z żoną Janiną przez agenta UB Jerzego Vaulina 24 października 1946 we wsi Malinówka. Ostatnich żołnierzy Żubryda aresztowano w 1949.


Janina Żubryd
z domu Praczyńska, żona Antoniego Żubryda. Po zwolnieniu z aresztu UB stale przebywała w oddziale męża. Zastrzelona wraz z mjr. Żubrydem przez agenta UB Jerzego Vaulina 24 października 1946 we wsi Malinówka.


Poniżej: Mjr Antoni Żubryd „Zuch” - zdjęcie UB. Jeszcze w latach 60-tych komunistyczna propaganda PRL budowała „prawdziwy” obraz majora, postrachu dzikich Bieszczadów. W filmie ”Ogniomistrz Kaleń” Ewy i Czesława Petelskich, mjr Żubryd przedstawiony został jako pospolity bandyta, bez pardonu mordujący spokojnych żołnierzy „ludowego” Wojska Polskiego...


Maj 1945. Żołnierze PAS NSZ Okręgu Lubelskiego z oddziału mjr. Mieczysława Pazderskiego „Szarego” (siedzi w środkowym rzędzie, nad żołnierzem z MP-40)

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 5 gości