Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Nie dla UE arrow Nie dla UE arrow POLONIA ANGAŻUJE SIĘ W POLSKIE SPRAWY
POLONIA ANGAŻUJE SIĘ W POLSKIE SPRAWY | Drukuj |

- Od ilu lat jest Pan redaktorem naczelnym „Dziennika Związkowego”?
- Od 14 lat. Pracę w redakcji rozpocząłem jesienią 1989 r. - był to okres burzliwych zmian, dlatego pierwsze lata swojej pracy uważam za bardzo interesujące, kiedy cała fala działaczy, głównie solidarnościowych, odwiedzała Polonię. Odbywało się wiele ciekawych spotkań - były też wielkie nadzieje, które niestety rzeczywistość  z czasem rozwiewała.


- Jak pan ocenia obecną politykę gospodarczą w Polsce?
- Były różne - lepsze i gorsze - okresy, rozmaite zawirowania. To nas naprawdę przeraża, że po tylu latach tzw. transformacji raptem stoimy pod jakąś wielką ścianą, kryzys społeczno-gospodarczy pogłębia się coraz bardziej. Zadłużenie Polski sięga miliardów dolarów, zaś najgorsze jest to, że nie ma żadnej sensownej wizji, jak z tego bałaganu wyjść. Nie rozumiem tego, że 40-milionowego narodu, mogącego poszczycić się wieloma światłymi ludźmi, nie stać na rozwiązanie własnym sumptem sytuacji, do której doprowadziły pewne układy wewnętrzne i liczy na to, że rozwiązaniem będzie Unia Europejska.

- Jak Pan wie, świadomość społeczeństwa kształtują media, a media w Polsce są polskojęzyczne. Trzy lata temu publicznie powiedział to w telewizji prof. Bogdan Michalski, który był Dziekanem Wydziału Dziennikarstwa UW, po czym nagle przestał się pojawiać w telewizji. Jak Pan sądzi, do czego może doprowadzić taka sytuacja?
- Nie chciałbym snuć prognoz na przyszłość, na dzień dzisiejszy wiem jedno: Unia tych problemów nie załatwi. Obecny moment jest dla Polski fatalny na wstąpienie do Unii. Nie jestem przeciwnikiem samej integracji, ale uważam, że stawka powinna być negocjowana. Jeśli Polska podpisywała traktat akcesyjny na kolanach, w sytuacji kompletnej degrengolady, to jest oczywiste, że musiała zaakceptować te warunki, jakie podała Unia. Uważam, że najpierw należało kraj doprowadzić do jakiegokolwiek ładu i wtedy przystępować do negocjacji z zupełnie innej pozycji.

- Czy uważa Pan zatem, że dekada tzw. transformacji, jest straconą dekadą nie wykorzystanych szans?
- Myślę, że była to stracona dekada, jeśli chodzi o sprawy społeczno-gospodarcze, ale nie oceniałbym jej tak surowo w sferze mentalności, pewnych przewartościowań, dlatego że w tym zakresie naprawdę wiele się zmieniło i ciągle zmienia. Ta sama ekipa, która teraz wpycha nas w ramiona Brukseli, kiedyś usiłowała nas wepchnąć w układ moskiewski. Jaka jest zatem gwarancja, że po wstąpieniu do Unii raptem w tych panach obudzi się patriotyzm? Nie wiem, czy ktokolwiek będzie naprawdę zabiegał o sprawy polskie.

- 18 grudnia prezes Moskal wydał słynne oświadczenie, które opublikowałem w swojej gazecie „Tylko Polska”. Odbiło się ono szerokim echem, oczywiście polskojęzyczne media natychmiast zareagowały złośliwą krytyką. W związku ze zbliżającym się terminem referendum, chciałbym zapytać, czy jest planowane kolejne oświadczenie prezesa Moskala, które uważam za bardzo pożądane?
- Myślę, że można się tego spodziewać, ponieważ w przyszłym tygodniu odbędzie się zjazd dyrektorów KPA i na pewno zostanie podjęta jakaś decyzja w tej sprawie. Na razie stanowisko Kongresu się nie zmieniło, nadal jest jednoznaczne. KPA zrzesza także ogromną ilość ludzi poza Stanami Zjednoczonymi. W sytuacji, kiedy widać coraz wyraźniej, że struktury UE są antyamerykańskie - UE chce nas wyeliminować przez rząd dusz nad całą Europą, mówi się nawet o stworzeniu specjalnych sił szybkiego reagowania, co oznacza oczywiście deprecjonowanie NATO. Ameryka nie jest bez winy, ponieważ wszystkie słowne deklaracje, które padają ostatnio pod adresem sojuszników, to tylko ładne słowa, z którymi nadal nie idą czyny. Myślę, że gdyby Ameryka faktycznie pomogła podnieść się polskiej gospodarce, na pewno zyskałaby trwałego sojusznika.

- Kilka dni po rozpoczęciu wojny z Irakiem któryś z polityków amerykańskich wydał oświadczenie, według którego Ameryka miała umorzyć Polsce miliard dwieście milionów dolarów kredytu na zakup samolotu F 16. Było to jednak oświadczenie jednodniowe, teraz sprawa ucichła.
- Wciąż trwają rozmowy dotyczące offsetu. Dużo jest ładnych słów, za którymi niekoniecznie idą czyny, co też daje wiele do myślenia.

- Kiedy Wałęsa był swojego czasu przyjmowany w Stanach, również nic nie załatwił, oprócz tego, że go poklepywano po plecach i miał świetne wystąpienie w Kongresie. Powracając do „Dziennika Związkowego”, sam bardzo często korzystam z przedruków publikowanych tam artykułów, staram się bowiem pokazać Czytelnikom w kraju, że te same problemy żywo interesują również Polonię.
- Polonia angażuje się w sprawy związane z Polską, aczkolwiek wyznajemy zasadę, że decyzje w sprawie przyszłości Narodu powinny zapadać w Polsce. To Naród polski decyduje - to samo dotyczy akcesji. Jeżeli większość Polaków opowie się za wejściem Polski do UE, to można będzie z odpowiednią rezerwą krytycznym okiem obserwować tok bieżących wydarzeń, ale trudno w tym momencie sprzeciwiać się woli większości Narodu.

- Jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia NIE dla UE - jednej z dwóch pozarządowych antyunijnych organizacji. Zgodnie z ustawą o referendum wystąpiliśmy o przyznanie czasu antenowego w mediach publicznych. Zanosi się na to, że będziemy mieli do dyspozycji ok. 30 min. w telewizji publicznej i ok. godziny w Polskim Radiu. Zamierzam wykorzystać ten czas także na prezentację stanowisk autorytarnych przedstawicieli Polonii, np. prezesa Moskala, aby uświadomić Polakom autentyczne stanowisko Polonii w kwestii integracji. W związku z wizytą min. Huebner, w spotkaniu z którą, jak wiemy, uczestniczyło 16 osób, mamy do czynienia z kolejną manipulacją polskojęzycznych mediów, które przedstawią ją jako niebywały sukces i dowód na poparcie Polonii dla akcesji.
Chciałbym Pana zapytać, dlaczego prezydent Kwaśniewski podczas swoich wizyt, jakby przezornie, omija Chicago?
- Prawda jest taka, że Chicago mimo wszystko jest ośrodkiem, który mógłby zgotować niemiłe przyjęcie obecnej ekipie rządzącej.

- Czy władze KPA czują się bojkotowane?
- Władze Kongresu są generalnie odcinane. Jeżeli Konsulat chicagowski organizuje np. święta narodowe, Polonia masowo w nich uczestniczy. Dzisiaj ma być celebrowane święto Polonii, na które nie otrzymał zaproszenia prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, o czym to świadczy?

- Czyli dyrektywy idą od władz polskich?
- Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

- Dziękuję bardzo za rozmowę.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


ZOBACZ!
Encyklopedia jest stale rozbudowywana
Czekamy na Wasze propozycje Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 6 gości