Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Nie dla UE arrow Nie dla UE arrow UNIA ZAGROŻENIEM SUWERENNOŚCI POLSKI
UNIA ZAGROŻENIEM SUWERENNOŚCI POLSKI | Drukuj |

- Proszę się przedstawić Czytelnikom „Tylko Polski”.
- Nazywam się Wojciech Wierzewski. Od 18 lat jestem redaktorem naczelnym czasopisma „Zgoda”, które ukazuje się nieprzerwanie od 1881 r.

- Jaki jest charakter tego pisma?
- Jest to pismo największej polskiej organizacji, Związku Narodowego Polskiego, która liczy ćwierć miliona członków w 37 stanach. Stanowi to na tyle duże audytorium, że nie musimy wychodzić ze sprzedażą na rynek, z czym są szalone kłopoty. W USA nawet najlepsze pisma maja trudności z przebiciem się, gdyż trzeba mieć swojego dystrybutora. Niejednokrotnie koszt dystrybucji okazuje się tak wysoki, że pisma nie mogą sobie na nią pozwolić. Przykładowo „Gwiazda Polarna”, moim zdaniem jedna z najbardziej zasłużonych gazet kulturalno-społecznych Polonii, która jeszcze dziesięć lat temu była sprzedawana w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy w Chicago, obecnie jest niemalże białym krukiem - bardzo ciężko ją gdziekolwiek nabyć. Nie potrafię zrozumieć logiki rynku - dobry produkt, pismo nieźle napisane i redagowane, nie może sobie pozwolić na dystrybutora w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles czy gdzie indziej. Jest to prawdziwe nieszczęście.


- W Polsce istnieje jedna duża firma państwowa, która praktycznie ma obowiązek kolportowania wszystkich pism. Nawiązując do „Gwiazdy Polarnej”, ostatnio natknąłem się na polemikę „GP” z „Dziennikiem Związkowym”, dotyczącą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem akcesji, a więc podzielam stanowisko „Dziennika Związkowego”. Redaktor naczelny „GP”, Jacek Hilgier, zamieścił kilka wyjątkowo prounijnych artykułów.
- To artykuły, które prezentują stanowisko Andrzeja Tarnowskiego. Jest on znaną w Polsce postacią - wprowadził w Polsce informatykę i stworzył szereg instytucji. Często zarzuca mu się zbytnią prorządowość i działanie jakby na pasku reżimu. Jednak jako ekonomista i informatyk ma prawo do swoich poglądów, bo na tym polega demokracja. Redakcja pisma, w którym publikuje on swoje opinie, wcale nie musi się z nimi identyfikować.

- Z moich obserwacji wynika, że jest to jedyna gazeta prounijna - nie wspominając oczywiście o pismach otwarcie „prokomuszych”. Jak Pan ocenia różnice w ocenie sytuacji w Polsce na łamach tych pism? Czy są duże rozbieżności?
- Tych pism jest bardzo wiele. Dla nas najważniejsze są trzy gazety dzienne w Chicago -  stoją za nimi określone siły, których poglądy one odbijają. Tutaj rzadko pismo głosi prywatne poglądy redaktorów czy dziennikarzy. Powinno raczej reprezentować stanowisko sponsora, który wykłada pieniądze i wymaga - takie są reguły gry w Ameryce.

- Muszę powiedzieć, że w swoim tygodniku „Tylko Polska“ przedrukowuję wszystkie wystąpienia prezesa Moskala, jako przedstawiciela opcji narodowej, propolskiej. Ostatnie oświadczenie było 18 grudnia 2002 r. Obecnie czekamy na kolejne, w związku z nadchodzącym referendum.
- Prezes dał platformę, która w formie broszury krąży po kraju i jest tam propagowana w większej ilości egzemplarzy niż w USA. Tutaj prezes wydał dokument zamieszczony w „Dzienniku Związkowym”, a następnie rozesłany do wszystkich dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej. Niestety, nie wszyscy dyrektorzy się z nim zgadzają. Demokracja polega na tym, że ludzie mają prawo do różnych poglądów - niezależnie od tego, jak je artykułują i co za nimi naprawdę stoi. Szczególnie martwi mnie, że wiele osób reprezentuje stanowisko: skoro Polacy sami sobie nawarzyli piwa, to niech je teraz wypiją - to nie nasza  sprawa. Smuci i niepokoi mnie fakt, iż tutaj istnieją środowiska, które uważają, że Polska powinna się rządzić sama - także kiedy błądzi, niech ponosi konsekwencje, a nas tutaj nie powinno to obchodzić. Przez kilka dekad Kongres reprezentował dokładnie odwrotną filozofię, według której wszystko, co dzieje się w Polsce, bardzo głęboko nas dotyczy, ponieważ jest to kraj naszych ojców, naszego pochodzenia, którego los nie może być nam obojętny. Naszym obowiązkiem jest pomóc albo zastopować katastrofę, która nieuchronnie się szykuje. Takie jest stanowisko kierownictwa Kongresu Polonii Amerykańskiej. Mówimy o dwóch różnych instytucjach. Związek Narodowy Polski, w którym pracuję i redaguję „Zgodę”, jest patriotyczną organizacją, istniejącą już 120 lat. Natomiast Kongres to organizacja wtrosła ze związku, na czele której - w wyniku pewnych procesów o charakterze historycznym - stoi ta sama osoba, co nie oznacza, że tak musi być. Prezes Moskal jest zarówno prezesem Związku Narodowego Polskiego (bo tam został wybrany liderem) jak i prezesem organizacji czysto politycznej - KPA - która ma za zadanie reprezentowanie interesów środowisk polonijnych wobec władz amerykańskich. Związek to organizacja bratniej pomocy, mająca na celu przede wszystkim skupienie i ułatwienie życia w tym kraju Polakom i pokoleniom wyrosłym z polskich korzeni. W numerze jubileuszowym przedstawiamy szeroką gamę spraw dotyczących tych zagadnień. Część środkowa odzwierciedla podwójny aspekt problemu - co my robimy dla Polski i co Polska robi dla nas?

- Są to bardzo ważne zagadnienia. W Polsce wypowiedzi prezesa Moskala odbijają się szerokim echem. W związku z tym liczmy na przedreferendalne oświadczenie.
- Nie jestem pewien, czy prezes wypowie się w tej sprawie osobiście, gdyż jego stanowisko jest wyrażone we wspomnianym dokumencie. Istnieje dokument KPA, który stwierdza, że „naszą żelazną zasadą jest niemieszanie się w sprawy polskie”.

- Drążę tę kwestię, bowiem miałem okazję zaobserwować, jak bardzo masowe środki przekazu manipulują odbiorcą. W spotkaniu z min. Huebner, zorganizowanym w Konsulacie w Chicago, uczestniczyło zaledwie 16 słuchaczy, chociaż zaproszono kilkaset osób. Transmisja dla telewizji polskiej została zmontowana w taki sposób, aby stworzyć wrażenie żywo zainteresowanego tłumu. Została ona pokazana przez wszystkie stacje telewizyjne w Polsce, co mogło zostać odebrane jako dowód poparcia środowisk polonijnych dla idei integracji. Między innymi w związku z takimi manipulacjami w polskich massmediach, uważam wystąpienie prezesa Moskala za stosowne i bardzo pożądane.
- Nie mogę występować w funkcji rzecznika prezesa Moskala i wypowiadać się w jego imieniu. Wydaje mi się, że stanowisko zaprezentowane w wymienionym dokumencie jest bardzo czytelne i jasne. Nie zamierzamy ingerować w sprawy Polski. Polacy sami zadecydują o swoim losie - to ich święte prawo. Powinni wiedzieć, jak zagłosować.

- Jednak wiele osób w Polsce uzurpuje sobie prawo do autorytatywnego wypowiadania się o sprawach dotyczących przyszłości naszego kraju, przy czym niejednokrotnie są to osoby nie zasługujące na miano autorytetu moralnego ani nawet kompetencyjnego. Przykładem może być chociażby Jan Nowak Jeziorański, któremu przyznano ostatnio kilka orderów.
- Znamy działalność pana Jeziorańskiego i nic nas już nie zdziwi. Wracając do stanowiska prezesa Moskala z ostatniego spotkania KPA, powstał dokument, który podkreśla, że Polacy sami zadecydują o swoim losie, zaś my - jako ludzie, którym dobro Polski bardzo leży na sercu - chcemy zwrócić uwagę, jakie konsekwencje pociągnie za sobą wejście do Unii. Widzimy w nim bowiem zagrożenie dla suwerenności państwowej, widzimy zagrożenie liberalną filozofią życia, która jest sprzeczna z kanonem wartości wyznawanych w kraju katolickim, jakim bez wątpienia jest Polska. Dostrzegamy także poważne zagrożenie dla polskiego rolnika, zwłaszcza tego, który jest w tej chwili właścicielem ziemi i może tę ziemię utracić w wyniku nie załatwionych spraw natury prawnej. Całe ziemie zachodnie mogą stać się przedmiotem sądowych roszczeń ze strony osób, które posiadały je przed II Wojną Światową. Poraz drugi powstanie zjawisko wolnego najmity. Przybędzie ogromna rzesza bezrobotnych i bezrolnych. Nie wiadomo, kto i jak poskromi w Polsce ten żywioł. Jednak najbardziej irytuje, prowokuje i martwi nas fakt, że obecny rząd - siły prokomunistyczne, które przez lata rządzenia w okresie PRL-u przysporzyły Polsce wielu nieszczęść i kłopotów i nadal prowadzą politykę przez ostatnie 12-13 lat - doprowadzają do likwidacji polskiego przemysłu oraz pozbawienia rolnika jego własnej ziemi. Jest to polityka mnożenia bezrobocia i nędzy w Polsce. Niedługo ludzie, którzy do tego doprowadzili, przesiądą się na wygodne brukselskie stanowiska, aby objąć tysiące funkcji biurokratycznych - łącznie z p. Huebner. Zostawią Polaków na pastwę losu. Ci, którzy do takiego stanu doprowadzili, nie będą ponosić konsekwencji - cierpienie stanie sie udziałem tych, co zostaną w Polsce. Należy sobie to uświadomić przed podjęciem decyzji w nadchodzącym referendum. Polacy muszą wiedzieć, dlaczego należy odpowiedzieć NIE na tę propozycję - to nie jest ten czas, to nie jest ta ekipa i to nie są te warunki. Takie jest stanowisko Kongresu Polonii Amerykańskiej.

- Dobre dla odzwierciedlenia tych poglądów byłoby hasło: „Jeszcze NIE do UE”. Dziękuję bardzo za rozmowę.
Rozmawiał: Leszek Bubel
Tylko Polska 21/2003

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


ZOBACZ!
Encyklopedia jest stale rozbudowywana
Czekamy na Wasze propozycje Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 7 gości