Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Nacjonalizm ukraiński arrow Krwawiące Kresy
Krwawiące Kresy | Drukuj |

Krzyże na cmentarzu katolickim w przedwojennym Porycku (obecnie Pawliwka) upamiętniające mieszkających tam Polaków.
60 lat temu, dnia 11 lipca AD 1943, tzw. Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) dokonała zbrodni ludobójstwa napadając jednocześnie na ponad 160 polskich miejscowości na Wołyniu. Ponieważ działo się to w niedzielę (w prawosławno-greckokatolickie święto Piotra i Pawła, dlatego masakra ta została nazwana „akcija na światoho Petra i Pawła”) to rzeź nastąpiła także w kościołach, a jej ofiarą padły, obok dorosłych, dzieci polskie przystępujące do Pierwszej Komunii świętej. Ta barbarzyńska rzeź, która pochłonęła ponad 20 tys. osób, uznana została za apogeum rzezi „heroicznej” UPA, zwanej także „Kresową Apokalipsą”. Godzi się przypomnieć, że tzw. UPA została powołana przez faszystowską Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (istniejącej do dziś, nawet w Polsce) do dokonania czystki etnicznej drogą mordu na, jak to wykazał A. Korman, ponad 360 „sposobów”.Zaskoczyło to i przeraziło nawet niemieckiego okupanta, który w ulotce skierowanej do banderowskich morderców pisał: „…Uważacie siebie za nacjonalistów i wrogów bolszewizmu, jednakże jak to udowodnicie? Kiedy niemiecki żołnierz walczy i umiera na froncie, Wy palicie na tyłach wsie i chaty i zabijacie bezbronnych mężczyzn, kobiety i dzieci, niszczycie majątki… Jak długo chcecie przedłużać to niecne dzieło! Czy myślicie naprawdę w ten sposób pomóc własnemu narodowi? Jeżeli w to wierzycie, to się bardzo mylicie, ale jeżeli jesteście świadomi swych czynów, wówczas jesteście zbrodniarzami! Zbrodniarzami i zdrajcami przede wszystkim wobec ukraińskiego narodu, którego imię plugawicie swymi czynami…”

Nieprzypadkowo zatem dzień 11 lipca uznany został w 1993 roku przez ONZ za Dzień Ludzkości. Ludność cywilizowana w taki sposób, w 50. rocznicę wołyńskiej masakry oddała hołd jej cieniom.
Wołyń dał początek, ale na Wołyniu rzezie się nie zakończyły, wkrótce przeniosą się one do Małopolski Wschodniej i tu będą one największe i najokrutniejsze ze względu na liczne małżeństwa mieszane. OUN-UPA bowiem, pod karą męczeńskiej śmierci zmuszała stronę ukraińską do mordowania strony polskiej: mąż mordował żonę, brat zabijał siostrę i matkę - jak w tej upowskiej pieśni:

Ja mamu zarizaw, ja sestru ubyw -
A żinoczku - Laszku w krynycim wtopyw!

Aby godnie uczcić ofiary zbrodni etnonacjonalistycznego ludobójstwa, 30 różnych organizacji kresowych i kombatanckich skupiających ofiary OUN-UPA, powołało do życia Ogólnopolski Społeczny Komitet Obchodów 60. Rocznicy Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Ludności Polskiej Kresów Wschodnich RP w latach 1939-1947. Nazwa Komitetu odpowiada rzeczywistości. Inicjator przedsięwzięcia - Kresowy Ruch Patriotyczny - z dziecinną ufnością zwrócił się do Ojca Narodu Polskiego, Prezydenta Najjaśniejszej o otoczenie go swoim patronatem.
Kresowianie zawierzyli słowom A. Kwaśniewskiego, iż jest on „prezydentem wszystkich Polaków“. Kresowianie zatem jeszcze raz zaufali Prezydentowi i jeszcze raz srodze się zawiedli.

Prezydent, świadom upokorzenia Polaków, prośbę Kresowian „zawetował” i powołał „własny” komitet od „wydarzeń wołyńskich” stawiając na jego czele Marka Siwca - tego, który tak niedawno jeszcze kpił z Papieża-Polaka naśladując Jego gest całowania ziemi. Siwiec dobrał sobie do lże-komitetu osoby niewiarygodne, historycznych fałszerzy typu Hryćko Motyka i kryptobanderowców typu Myron Kertyczak. W oświadczeniu złożonym z tej okazji nie ma mowy o rzezi, mordzie, ludobójstwie, tylko o „wydarzeniach”. Siwiec oburza się nawet, że używanie nazwy „Holocaust” w odniesieniu do „wypadków wołyńskich jest nadużyciem”. Mord około pół mln Polaków to zaledwie „wydarzenie” niegodne patronatu Prezydenta RP. Zabójstwo Żydów w Jedwabnem, które chciano przypisać Polakom, to „mord” godny patronatu Prezydenta RP.

Z tych powodów Polacy solidarnie uznają poczynania A. Kwaśniewskiego za skandal na skalę światową. Dlatego już bez jego udziału powstają liczne miejsca pamięci - tablice i pomniki. Dlatego nie może także dziwić stanowcze oświadczenie, podpisane przez prezesa Ogólnopolskiego Społecznego Komitetu, Jana Niewińskiego, które głosi:

„Odrzucamy z całą stanowczością sprowadzenie ludobójstwa setek tysięcy naszych rodaków na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947 do tzw. wydarzeń wołyńskich. Jest to haniebne fałszowanie historii. Jesteśmy gotowi współdziałać w organizowaniu państwowych obchodów 60. Rocznicy pod warunkiem, że:
a) będą one organizowane z udziałem Rady Ochrony Pamięci i Męczeństwa,
b) będą wolne od nacisków politycznych, a będą miały charakter przede wszystkim żałobno-religijny, czego domagają się stanowczo rodziny ofiar,
c) obchody będą odzwierciedlać prawdę historyczną, tzn. czas trwania ludobójstwa Polaków (1939-1947) i będą dotyczyć całości Kresów Wschodnich II RP, a nie tylko Wołynia, zaś sprawcy tych zbrodni zostaną nazwani po imieniu.
Domagamy się stanowczo w imieniu szerokiej rzeszy Kresowian, aby Parlament Polski potępił w sposób jednoznaczny ludobójstwo dokonane przez OUN-UPA na całych Kresach Wschodnich II RP. Oczekujemy również, że władze Związku Ukraińców w Polsce także jednoznacznie potępią totalne ludobójstwo OUN-UPA.
Ogólnopolski Społeczny Komitet wykazał maksimum dobrej woli w kontakcie z władzami RP w nadziei przeprowadzenia godnych obchodów tej rocznicy, nieobciążonych elementem taktyki politycznej. Jeżeli zarysowane wyżej postulaty nie będą nadal respektowane, rodziny pomordowanych zorganizują - w całym kraju - na miarę swoich możliwości żałobne obchody tej bolesnej rocznicy”.
Z bardzo podobną propozycją zwróciło się do Rady Najwyższej Ukrainy 95 jej deputowanych żądających stanowczego potępienia zbrodni ludobójstwa popełnionych przez OUN-UPA na Polakach i Żydach. Pod ich naciskiem prezydent L. Kuczba wyksztusił wreszcie słowa: „Zbrodnie przeciwko ludzkości nie mogą być usprawiedliwione”.

Wielu intelektualistów ukraińskich, zatroskanych o los swojej ojczyzny uważa, że Ukrainie obecnej potrzebne jest to, co w starożytnym języku greckim nazywa się Katharsis - oczyszczenie się z nacjonalistyczno-faszystowskiego obciążenia, w przeciwnym razie jej miejsce w rodzinie wolnych narodów europejskich może być zakwestionowane.

Jest ku temu okazja - właśnie teraz! Na owo „oczyszczenie” czeka nie tylko zdrowa część narodu ukraińskiego, któremu tradycje i idee OUN-UPA są najzupełniej obce, oczekują Polacy, oczekuje Europa! Nie może tak być, że na pismo dyrekcji polskiej szkoły w Mościskach o zorganizowanie akademii 3-majowej władze rejonowe odpowiadają, że taka zgoda skomplikuje stosunki z „Republiką Polską”.

Jednocześnie szkoła ukraińska w Polsce wykorzystując rocznicę Szewczenkowską, ubiera swoich uczniów w wymyślone „mundury” UPA i każe im powtarzać przysięgę „wojaka UPA” dając dwuznacznie do zrozumienia, że przygotowuje w ten sposób bojowców do walki o „ukraińską Zakerzonię”.

Na te sprawy nie można patrzeć bezkarnie, bo ktokolwiek broni nacjonalizmu ukraińskiego, a tak się dzieje, niestety w Polsce tym samym broni faszyzmu w jego ukraińskiej odmianie, jego zbrodni ludobójstwa. Kto gloryfikuje OUN-UPA, ten łamie art. 13 Konstytucji Rzeczpospolitej, jak też art. 256 Kodeksu Karnego RP. Niebezpieczna to zabawa!

I rzecz także ważna. Kresowianie - ofiary UPA to obecni mieszkańcy Ziem Zachodnich; nie są oni jeszcze do końca świadomi tego, iż nie tylko w tej bolesnej sprawie są oszukiwani, ale także w innej, bo jako mieszkańcy Ziem Odzyskanych nie są właścicielami tylko „wieczystymi użytkownikami”. Nieszczęście zacznie się dopiero po wejściu Polski do Unii (Zachodnio)Europejskiej, gdzie pojęcie „wieczystego użytkowania” nie istnieje. Krążą słuchy, że A. Kwaśniewski zavetował ustawę uwłaszczeniową w zamian z obietnicę niemieckiego poparcia go na stanowisko sekretarza generalnego NATO. Gdyby ta „plotka” się ziściła, mielibyśmy wtedy do czynienia z jawną zdradą narodową.

W swoim licie do min. Marka Siwca („Tylko Polska” nr 18(138) ostrzegałem:
„Kresowianie to mieszanka szlachecko-kozacka, wybuchowa i nieobliczalna w sytuacji uświadomionej manipulacji. Wtedy, ostrzegam najpoważniej, stanie w Warszawie rząd szubienic, jak w czasach Powstania Kościuszkowskiego. Nie zawisną na nich tylko ci sprawcy kresowego upokorzenia i polskiej tragedii, którzy zdołają zbiec do Izraela pierwej ulokowawszy za granicą swoje kapitały, tam będą w miarę bezpieczni, bo w państwach Unii dosięgnie ich gniew niedorżniętych ofiar OUN-UPA… Chciałbym do tych słów przekonać Pana, Panie Ministrze i dodać, że polska racja stanu nie wymaga pojednania z ukraińskimi etnonacjonalistami-faszystami, bo ich odrzuca naród ukraiński. Z narodem ukraińskim znów zawsze było Polakom „po drodze” i żaden pojednanie nie jest tu potrzebne. Natomiast Majestat Rzeczypospolitej wzdraga się na samą myśl, że ktoś ośmieliłby się bratać ze zbrodniarzami i ich chwalcami, których ręce są lepkie od ludzkiej krwi i cuchną na odległość. Trzymajmy się od nich z daleka!
Prof. dr hab. Edward Prus
Tylko Polska nr 27-28/2003

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


ZOBACZ!
Encyklopedia jest stale rozbudowywana
Czekamy na Wasze propozycje Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 13 gości