Naszym głównym tytułem prasowym jest ogólnopolski tygodnik narodowy


Posłuchaj
 TYLKO POLSKA


Oto inne nasze gazety ukazujące się co 2 miesiące, będące aktualnie w sprzedaży:
 
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POLECAMY


Linki

Sondy
Którą nację lubisz?
 

Która z partii politycznych ma największy procent mniejszości narodowych
 

Ile osób narodowości żydowskiej mieszka w Polsce?
 

Jaki procent mediów w Polsce jest całkowicie w polskich rękach?
 

Jaki procent prawdy podają media o. Rydzyka?
 

Które media podają prawdę?
 

Cz czytasz gazety redagowne przez Leszka Bubla?
 

Czy w Polsce powinny ukazywać się gazety narodowe redagowane przez Leszka Bubla?
 

Czy Leszek Bubel za wyrażanie swoich opinii powinien pójść do więzienia?
 

Czy w Polsce mamy wolność publikacji i wyrażania opinii?
 

Czy jesteś za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego?
 

Czy w Polsce powinna działać bez prokuratorsko-politycznych szykan Polska Partia Narodowa?
 

Czy wiesz co to jest narodowa opcja?
 

Który utwór z płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Longinus Zerwimycka" jest najlepszy?
 

Który utwór z 3. płyty "Leszek Bubel Band" W hołdzie NSZ pt. "Biało-Czerwona krew" jest najlepszy?
 

Start arrow Powstanie Warszawskie arrow W 65. ROCZNICĘ UPADKU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
W 65. ROCZNICĘ UPADKU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO | Drukuj |
O co walczyli Polacy  w Powstaniu Warszawskim?

„…Polska chce się rządzić według własnych zasad i praw… ustrój przyszłej Rzeczypospolitej oparty będzie o wolność polityczną i sprawiedliwość społeczną… Polska musi mieć zapewnione bezpieczeństwo i możność spokojnej pracy na wiele pokoleń…” (z Odezwy Rady Jedności Narodowej z dnia 15.08.1944 r. Do Narodu Polskiego).

Jawnie działająca w Powstaniu Rada Jedności Narodowej, stanowiąca Parlament Polski Walczącej z Kazimierzem Pużakiem na czele, w odezwie „Do Narodu Polskiego” z 15 sierpnia 1944 roku oświadczyła, że Polska walczy nie tylko o byt niepodległy, ale także o wolność polityczną i sprawiedliwość społeczną. Na straży tych wolności miał stać Sejm i samorząd wybrany na podstawie demokratycznej ordynacji wyborczej. III Rzeczpospolita miała być państwem zapewniającym pracownikom i robotnikom współudział w kierowaniu i kontroli produkcji. Deklarowano udział państwa w dokonywaniu podziału dochodu narodowego w imię zasady sprawiedliwości społecznej i w upowszechnianiu oświaty i kultury. Przyszła Konstytucja musi zapewnić „sprawne rządy, zgodne z wolą ludu”. Nastąpi „przebudowa ustroju rolnego przez parcelację przeznaczonych na ten cel posiadłości niemieckich i obszarów ziemskich ponad 50 ha”. Postulowano również „uspołecznienie kluczowych gałęzi przemysłu” i „zagwarantowanie wszystkim obywatelom pracy i dostatecznych warunków bytu”.

Takie miały być podstawy ustroju Polski „jako Rzeczypospolitej demokratycznej”.
„W dążeniu do urzeczywistnienia tych celów - czytamy w tejże Odezwie - będziemy walczyć aż do zwycięstwa. Jest ono już bliskie. Musimy tylko wszyscy dać z siebie największy wysiłek. Wytrwamy - Zwyciężymy!”
Wszystkie ugrupowania polityczne, między innymi Polska Partia Socjalistyczna, Stronnictwo Ludowe, Stronnictwo Narodowe, Stronnictwo Pracy, uważały, że rdzeniem organizmu przyszłej Rzeczypospolitej winien być samorząd miejski i gminny, społeczno-gospodarczy i kulturalny. „Na zgliszczach Warszawy rodzi się nowe życie” - rozważał o przyszłości „Kurier” w artykule „Owoce dramatu” w numerze 10 z 19 sierpnia 1944 r. - „Ginie stary styl, stare błędy, stare nawyki. Ci, co zostaną, będą inni. Płoną w tej chwili tytuły gospodarcze i materialne. Giną przywileje. Ginie cała skala rozpiętości i niesprawiedliwości społecznych. A może Bóg tak chciał? A może to dla nas ostatnia lekcja przed pełnym odrodzeniem Narodu?…”

Warszawa walczyła i umierała przez 63 długie dni i noce, w osamotnieniu, na oczach całego świata, w obecności potężnych sojuszników: Anglii, Ameryki i Związku Sowieckiego, którego wielkie i silne armie naraz zastygły na rozkaz Stalina w swym druzgoczącym pochodzie na Zachód. Stojąc przy działach za Wisłą patrzyli jak ginie Warszawa. Jak Niemcy mordują bezbronną cywilną ludność: dzieci, kobiety i starców. Jak wypalają ogniem i burzą dom po domu. Całkowicie zdradzili nas Zachodni Alianci, i to już w Teheranie w grudniu 1943 r. Wydano Polskę na łup Stalinowi. Anglicy celowo wstrzymywali zrzuty broni i zaopatrzenia, mimo że Polski Rząd w Londynie płacił za broń „polskim złotem” wywiezionym we wrześniu 1939 r.

Po wojnie nie było szans na zrealizowanie demokratycznych ideałów Powstania Warszawskiego i Polski Walczącej. Polska stała się sowiecką marchią. Ci, co walczyli o Niepodległość, byli okrutnie zwalczani i niszczeni. Żołnierzami AK zapełniano więzienia. Wywożono ich także w głąb Rosji. Przywódców Polski Walczącej, Polskiego Państwa Podziemnego osądzono w Moskwie i skazano na kary więzienia, bez żadnego protestu Sojuszników: Ameryki i Anglii zwłaszcza związanej z Polską traktatem gwarancyjnym z 25 sierpnia 1939 r.
Po sześciu latach wspólnych działań i walki z Niemcami 6 lipca 1945 roku rząd brytyjski uznał i witał „utworzenie polskiego Rządu Tymczasowego Jedności Narodowej jako ważny krok w kierunku wypełnienia decyzji dotyczących Polski, powziętych na konferencji krymskiej”. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nawiązały stosunki dyplomatyczne z komunistycznym rządem w Warszawie z nadania Stalina. Prezydenta Raczkiewicza i Rząd Polski w Londynie „Polskie Siły Zbrojne, walczące u boku Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, przestano uznawać i wymazano z pamięci”.

Powstanie Warszawskie musiało upaść. Przewaga niemieckich sił była olbrzymia. Układami wielkiej trójki Polska została sprzedana i wydana pod władzę okrutnego systemu sowieckiego. Amerykanie i Anglicy nie poczuwają się do winy. Nie było żadnych przeprosin, a przecież była ku temu kolejna okazja w czasie tegorocznych uroczystości 60. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Polakom nie wolno o tym zapominać. Nie można zapominać o tym, że dużą część najmłodszych powstańców warszawskich i w ogóle młodych Polaków „niepewnych klasowo i politycznie” w latach 1949-1959 władze komunistyczne kierowały do niewolniczej pracy, m.in. w kopalniach węgla i na różnych budowach, w ramach tzw. zastępczej służby wojskowej w batalionach budowlanych i batalionach pracy (Wojskowy Korpus Górniczy). W ostatnich latach Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie i Instytut Pamięci Narodowej ustaliły, że stworzenie tego rodzaju systemu represji stanowi zbrodnię komunistyczną. Dzisiaj znów wszystkich Polaków czeka walka o „odrzucenie Konstytucji i struktur UE, które znoszą suwerenność Polski”.
Waldemar Gałuszko


Żadna z poprzednich rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego nie miała tak uroczystej oprawy. Przed kamerami prężyli się politycy, jak Kwaśniewski, wygwizdany pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, czy oklaskiwany wszędzie, gdzie tylko się pokazał, prezydent Warszawy Lech Kaczyński, w podzięce za jego wkład w uruchomienie  muzeum. Najlepszym komentarzem tych podniosłych uroczystości są publikowane zdjęcia.

Przedstawiciele Polskiej Partii Narodowej byli obecni na wszystkich najważniejszych uroczystościach oraz złożyli wieńce w kilkunastu miejscach upamiętniających Powstanie.


Rzucić słowo Ojczyzna lub wolność, śmierć lub wojna, to jak potrącić fortepian po dziadach odziedziczony, w którym niezliczone struny brzmią przypadkowym akordem.

W 60. rocznicę Powstania Warszawskiego Rafał Sabara wyreżyserował historyczną inscenizację obrony Woli, pt.: „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola...”, aby w ten sposób upamiętnić bohaterskie walki, jakie powstańcy warszawscy toczyli z Niemcami u zbiegu ulic Wolskiej i Młynarskiej. Przedstawienie wiernie odtworzyło rzeczywistość sprzed lat, przypominając współczesnym warszawiakom czasy Powstania Warszawskiego.

Poprzednie rocznice tego wydarzenia traktowane były - zarówno przez media, jak i przez mieszkańców stolicy - po macoszemu. Miałam nieodparte wrażenie, że w zurbanizowanej Warszawie, wystylizowanej na europejską modłę, powstańcza przeszłość jest tylko martwym manekinem dawno minionych czasów. Nie komponuje się ona z konsumpcyjnym stylem życia, więc nikt nie chce o niej pamiętać. Staje się faktem niewygodnym, wręcz wstydliwym, tak samo jak pojęcie „patriotyzm” i lepiej się z nią nie afiszować.

Tymczasem na wspomnianą inscenizację przybyło ok. 12 tys. osób, co świadczy o tym, że w społeczeństwie polskim istnieje głód takich imprez i że współczesnym warszawiakom nieobce jest uczucie nostalgii w stosunku do bohaterskich czynów, z jakich została utkana historia Polski.

Scenografia podczas tego przedstawienia wyglądała imponująco.

Wzdłuż ulicy Wolskiej wyrosła barykada z przewróconych tramwajów (dzięki zaangażowaniu Tramwajów Warszawskich S.A. było możliwe użycie starych tramwajów do zainscenizowania barykady). Jej obrońcy jako rekwizytami posługiwali się autentyczną bronią. Pojawił się także czołg, transporter opancerzony oraz motocykl z tamtych lat. Były strzały, wybuchy granatów i dym. Widzowie z przerażeniem schylali głowy, słysząc świst kul. Przewracane tramwaje i odgłos tłuczonego szkła dodatkowo wzmagały te doznania. Poza tym widowisko zostało bardzo dobrze nagłośnione - zebrani słyszeli strzały i komendy dowódców. Dzięki telebimom, pokazującym walki w zbliżeniu, można było obejrzeć każdy szczegół. Nie zaniedbano też życia w przerwie walk. Pojawił się wątek małoletniego chłopca, rwącego się do walki; miłość na barykadzie i wspólne picie zdobycznego wina.

W inscenizacji wzięło udział kilkunastu aktorów oraz ponad 500 statystów. Natomiast wśród widzów znaleźli się kombatanci, a wśród nich także sami powstańcy. Spektakl wzbudził ogromne emocje wśród publiczności. Po jego zakończeniu (trwał ponad godzinę) warszawiacy tłumnie wkroczyli na „pole boju”, rozmawiali z aktorami, oglądali rekwizyty, wchodzili do tramwaju...
Żołnierze Batalionu „Parasol” walczyli do końca Powstania. Tytułowy Pałacyk Michla obecnie nie istnieje. Mieścił się przy ul. Wolskiej 40/42. Dziś rosną tam drzewa.

Przejdź do sklepu
 
A TY JUŻ ODWIEDZIŁEŚ STRONĘ
LESZKA BUBLA NA FACEBOOKU?

Ostatnio dodane
APEL DO WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI

SZANOWNI PAŃSTWO,

W dniu 20 maja 2014 r. w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy na godz. 10.15 w sali 203 miałem wyznaczony termin posiedzenia pojednawczego w sprawie, którą wytoczył mi Stanisław Sołtysiński.
Pod salą Stanisław Sołtysiński bezpardonowo mnie zaatakował, używając przemocy, naruszył moją nietykalność cielesną i spowodował uszczerbek. Był to typowo chuligański wybryk ze strony Stanisława Sołtysińskiego. Stanisław Sołtysiński przybył do Sądu w towarzystwie swoich przydupasów w liczbie dwóch, którzy mogli widzieć to zdarzenie, ale na pewno zrobią wszystko, żeby chronić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości swojego pryncypała i mnie oczernić. Wobec tego apeluję do wszystkich z Państwa, którzy byli tego dnia w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy i widzieli to zdarzenie, żeby zdobyli się na odwagę i do mnie zadzwonili. Szukam świadków tego zdarzenia.
Z góry dziękuję za pomoc
Leszek Bubel
tel. kom.: 506 219 698
Pamięci Roberta Larkowskiego
WSTĄP DO POLSKIEJ PARTII NARODOWEJ
LISTA 100 PEDZIÓW I LESBIJEK WG. LESZKA BUBLA
JESTEM HOMOFOBEM
(słowa i wokal Leszek Bubel)
HYMN EMIGRACJI

 
 
MILIONY, MILIONY...
 
Ciekawe artykuły
Wiadomości Świat
Paranoje
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA KSIĄŻEK
niepoprawnych politycznie

do pobrania (pdf)
  


ZOBACZ!
Encyklopedia jest stale rozbudowywana
Czekamy na Wasze propozycje Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 

POLSKI PUB
TO JUŻ HISTORIA 
 
You Tube

 Zobacz! Nasze piosenki i teledyski na portalu YouTube


"Szabas goj"
słowa, muzyka Leszek Bubel


"Hymn kibiców - do boju Polsko"
słowa,muzyka, Leszek Bubel
)


"Polak, Węgier dwa bratanki"
słowa,muzyka, wokal Leszek Bubel


Biało-czerwona krew
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


Chłopcy silni jak stal
Muzyka: Leszek Bubel

Panie Romanie Wielkiej Polski Hetmanie
Słowa, muzyka, wokal (nr 3): Leszek Bubel

Hymn PolskiejPartiiPrzyjaciół Piwa
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Najpiękniejsze są Słowianki
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Polska na tarczy  (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Jestem homofobem (wymagane konto na YT)
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Hymn emigracji
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Okupacja – go to hell!
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Masakra
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Bolek Wałęsa
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Rebe Muchomorek
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Epitafium dla LPR
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Obrzezaj się
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel


J...ać PZPN
Słowa, muzyka, wokal: Leszek Bubel

Do boju Polsko
Słowa, muzyka: Leszek Bubel

Szczerbiec
Muzyka: Leszek Bubel


 

6. płyta LBB do pobrania!

Pobierz wszystkie utwory z 6. płyty zespołu "Leszek Bubel Band" pt. "Życie i śmierć dla Narodu"
Wszelkie prawa zastrzeżone. © www.polskapartianarodowa.org
Odwiedza nas 12 gości